Labdarúgó NB II – A Békéscsaba Tatabányán ikszelt a Budaörssel

(Budaörs, 2018. augusztus 5., Budaörsi Infó) – A második fordulóval folytatódtak a labdarúgó NB II küzdelmei. Az előző szezonban még élvonalbeli Vasas a Budafok vendégeként 2-1-re győzött a labdarúgó NB II második fordulójában, így százszázalékos mérleggel áll. A Békéscsaba Tatabányán ikszelt a Budaörssel.

Az angyalföldiekhez hasonlóan még két együttes, a Gyirmót FC Győr és a Soroksár tudott nyerni az első két fordulóban. A Budaörs egált játszott a második meccsén.

A 32. percben esett meg az első gól Tatabányán, a Budaörs–Békéscsaba találkozón. Egy sarokrúgás után Szélpál Norbert volt a leggyorsabb, így kerültek a békésiek előnybe.

Szűk tíz perccel később Sajbán Máté szerzett gólt. Nem sokáig örülhetett az egyenlő állásnak a Budaörs, még a szünet előtt, Szatmári István révén, újra vezetést szereztek a vendégek.

A második játékrészben sem adta fel a Budaörs, Czvitkovics Péter beadása után Fodor Dániel fejelte a kapuba a második, pontmentő találatot. Ezután már nem változott az eredmény.

BUDAÖRS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (1–2)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Kovács Gergely (Király Zsolt, Bertalan Dávid)
BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes S. – Lengyel B. (Sajbán Miklós, 86.), Fényes, Czvitkovics (Marques-Airosa, 77.) – Végh G. (Fodor D., a szünetben), Sajbán Máté, Kesztyűs. Szakmai igazgató: Bognár György

BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Nagy S., Szélpál, Mészáros M. – Mezei (Lustyik, 71.), Király P. (Hursán, 73.), Viczián – Gránicz (Szalai D., 60.), Urbin, Szatmári I. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Szélpál (0–1) a 32., Sajbán Máté (1–1) a 41., Szatmári I. (1–2) a 45+1., Fodor D. (2–2) az 57. percben

Bognár György
: Még kalkulálok, mert négy gól született a mérkőzésen, de én csak hármat láttam…

Boér Gábor: A bajnokság egyik legjobb csapata ellen szereztünk egy pontot. A második félidőben nagy nyomás alá helyezett minket a Budaörs, mégis nekünk voltak nagyobb lehetőségeink. Reálisnak érzem a döntetlent.

Merkantil Bank Liga NB II, 2. forduló:

Budafoki MTE-Vasas FC 1-2 (1-1)
ZTE FC-Aqvital FC Csákvár 1-1 (1-1)
Gyirmót FC Győr-Duna Aszfalt TVSE 5-0 (3-0)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Soroksár SC 1-2 (1-1)
BSS Monor-BFC Siófok 2-0 (2-0)
Ceglédi VSE-WKW ETO FC Győr 0-4 (0-2)
Budaörs-Békéscsaba 1912 Előre 2-2 (1-2)
Credobus Mosonmagyaróvár-Nyíregyháza Spartacus FC 1-1 (0-0)
Kazincbarcika-Kaposvári Rákóczi FC 2-2 (0-2)
Dorogi FC-Vác FC 1-1 (1-0)

Az állás: 1. Gyirmót 6 pont (7-0), 2. Soroksár 6 (6-1), 3. Vasas 6 (4-2) … 6. Budaörs 4 (3-2)

(Budaörsi Infó / mti / fotó: bsc1924.com)