Kajak-kenu Eb – Sikeres középfutamok, minden magyar hajó döntős

Mindhárom középfutamra kényszerült magyar egység beverekedte magát a fináléba pénteken délután a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, s ez azt jelenti, hogy az 1000 és 500 m-es távok mindegyik döntőjében lesz piros-fehér-zöld hajó a hétvégén.

Az egy kilométeres versenyek közül férfi K-1-ben és C-2-ben kellett szurkolnia a magyar tábornak, előbbi számban a felnőtt világeseményen most debütáló Dombvári Bence, utóbbiban pedig a Széles Gábor, Nagy Péter duó volt érdekelt. A mindössze 19 éves Dombvári bátran lapátolt, s ennek meg is lett az eredménye: többek között a svédek sztárját, Anders Gustaffsont is maga mögé utasítva lett harmadik, s ezzel bejutott a legjobb kilenc közé. Szélesék ezzel szemben nem bíztak semmit a véletlenre, megnyerték futamukat, így ők is készülődhetnek a szombati éremcsatákra. Az 500 m-es távon egyedül a kajakos Kugler Attilának kellett “pótvizsgáznia” a magyarok közül, s ő is “jól felelt”, futamgyőzelemmel lépett tovább.

A többi magyar hajó már a délelőtti, illetve kora délutáni előfutamokból kvalifikálta magát a hétvégi döntőkbe.