Bajnokok Ligája: A Manchester United győzött

A Manchester United 2-0-s győzelmet aratott kedden a Schalke 04 otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.

Az első félidő izgalmas helyzeteket hozott, de gól nem született – elsősorban a hazaiak parádézó kapusának, Manuel Neuernek köszönhetően. A pihenő után a Premier League listavezetője – Ryan Giggs és Wayne Rooney révén – három perc alatt kétszer is bevette a hazaiak kapuját, s ezzel nemcsak a keddi összecsapást, de vélhetően a továbbjutás kérdését is eldöntötte.

Kattintson a hirdetésre!

BL, elődöntő, 1. mérkőzés: Schalke 04 (német)-Manchester United (angol) 0-2 (0-0). Vezette: Carlos Velasco Carballo (spanyol) gól: Giggs (67.), Rooney (69.).

Schalke 04:  Manuel Neuer – Ucsida Acuto, Joel Matip, Christoph Metzelder, Hans Sarpei (Sergio Escuredo, 73.) – Jefferson Farfan, Kirgiakosz Papadopulosz, Jose Manuel Jurado (Julian Draxler, 83.), Alexander Baumjohann (Peer Kluge, 53.) – Raúl, Edu

Manchester United:  Edwin van der Sar – Fabio, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Patrice Evra – Antonio Valencia, Michael Carrick, Ryan Giggs, Park Dzsi Szung (Paul Scholes, 73.) – Wayne Rooney (Nani, 83.), Javier Hernandez (Anderson, 73.)