Marbellai tenisztorna: Szávayék az elődöntőben párosban

Szávay Ágnes – oldalán az orosz Dinara Szafinával – bejutott az elődöntőbe a 220 ezer dollár összdíjazású, salakpályás marbellai tenisztorna párosversenyében, miután csütörtökön döntő rövidítésben győzött a Kristina Barrois, Jasmin Wöhr német kettős ellen.

A viadal honlapja szerint Szávay és a volt világelső Szafina 1 óra 27 perc alatt diadalmaskodott. A fináléba kerülésért az ellenfél a Nuria Llagostera Vives, Arantxa Parra Santonja harmadik helyen kiemelt spanyol és a Mervana Jugic-Salkic, Darija Jurak bosnyák-horvát duó párharcának győztese lesz.

Eredmény: páros, 2. forduló (a négy közé jutásért): Szávay Ágnes, Dinara Szafina (magyar, orosz)-Kristina Barrois, Jasmin Wöhr (német) 3:6, 6:2, 11-9 – döntő rövidítés.