Hivatalosan is átadták a budaörsi új városi stadiont – Döntetlen lett a bajnoki mérkőzés eredménye

(Budaörs, 2021. augusztus 30. – Budaörsi Infó) 2021. augusztus 29-én hivatalosan is felavatták a budaörsi új városi stadiont.

2021. június 6-án a Megyei Kupanap programjával nyitották meg a labdarúgó NB II-ben szereplő Budaörsi SC új stadionját.

Júliusi beszámolónk után sokan nehezményezték, hogy még miért nem volt valódi városi hivatalos avatóünnepség.

A hétvégén erre is sor került. Felavatták a Békéscsaba elleni bajnoki előtt a budaörsi új városi stadiont.

budaorsiarena_avato2108_29_arokutcai (14)

Rövid köszöntő/köszönő beszédet mondtak: Benkő Tamás, az MLSz Pest megyei igazgatója, Kiss Károly klubelnök.

Néhány mondattal köszöntötte a jelenlévőket Wittinghoff Tamás polgármester is és elvégezte a kezdőrúgást.

budaorsiarena_avato2108_29_arokutcai (13)

budaorsiarena_avato2108_29_arokutcai (17)

A főattrakció, a budaörsi csapat Békéscsaba elleni bajnokija ezután kezdődött. Az eredmény: 1-1 lett, a 36. percben egyenlített a vendégcsapat, s így most sem tudta megszerezni első győzelmét a bajnokságban, de a Budaörs sem az új stadionjában.

BUDAÖRS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (1–1)

Budaörs, 600 néző. Vezette: Kovács Imre (Bertalan Dávid, Tőkés Róbert)

BUDAÖRS: Dala – Menyhárt, Gyurácz, Kékesi, Kapronczai – Petneházi (Lengyel B., 75.), Molnár Cs. – Sajbán M. (Zsidai, a szünetben) – Gula (Vankó, 86.), Balázs Zs. (Horváth R., 80.), Winkler.
Vezetőedző: Márkus Tibor

BÉKÉSCSABA: Krnács – Nagy S. (Szabó P., a szünetben), Farkas M., Albert I., Bora (Király P., a szünetben), Kitl M. – Máris (Gránicz, 80.), Sipos, Horváth P. (Puskás, 88.), Varga Sz. (Paudits, 58.) – Lukács R. Vezetőedző: Preisinger Sándor

Gólszerző: Balázs Zs. (12.), ill. Lukács R. (36.)

Márkus Tibor
: Hol infarktus közeli állapotban voltam, hol mosolyogtam a kispadon. Őszinte focit játszott mind a két együttes, s bármelyikünk nyerhetett volna, azaz igazságos a döntetlen. Mindig ilyen meccseket kellene játszani.
Preisinger Sándor: A második félidőben nekünk volt több százszázalékos ziccerünk, de még a kapufa is ellenünk volt. Mindent megtettünk a győzelemért, sajnos az egy pontokkal nem sokra megyünk. Lehet, hogy fel kellene hívnom Horváth Ferit, hogyan kell kecskét áldozni?

budaorsiarena_avato2108_29_arokutcai (10)

budaorsiarena_avato2108_29_arokutcai (21)

budaorsiarena_avato2108_29_arokutcai (2)

Eredmények, NB II, 6. forduló:

BFC Siófok-Budafoki MTE  1-1 (0-1)
Vasas FC-Kecskeméti TE Hufbau 1-1 (0-1)
FC Ajka-WKW ETO FC Győr 1-0 (1-0)
Szombathelyi Haladás – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-0 (0-0)
Tiszakécskei LC-Dorogi FC 1-2 (1-1)
Soroksár SC-Nyíregyháza Spartacus FC 2-3 (1-0)
Budaörs-Békéscsaba 1912 Előre 1-1 (1-1)
Szentlőrinc SE-III. Kerületi TVE 4-1 (4-1)
Diósgyőri VTK-Pécsi MFC 3-0 (2-0)

Az Aqvital FC Csákvár-Szolnoki MÁV FC mérkőzést október 20-án 18 órától rendezik.

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 14 pont, 2. Dorog 12 (4 győzelem), 3. Haladás 12 (3)

budaorsiarena_avato2108_29_arokutcai (23)

budaorsiarena_avato2108_29_arokutcai (3)