Labdarúgó NB II – A veretlen Nyíregyháza a Budaörsöt is legyőzte

(Budaörs, 2021. augusztus 23. – Budaörsi Infó) – A Nyíregyháza 3-1-re legyőzte a vendég Budaörsöt vasárnap a másodosztályú labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában, ezzel a tabella élére ugrott.

A veretlen Nyíregyháza fogadta Balmazújvárosban a Budaörsöt a labdarúgó NB II 5. fordulójában.

Kevés helyzetet tudott a BSC kidolgozni a mérkőzés folyamán.

A Nyíregyháza Márkus bombagóljával már az első félidőben megszerezte a vezetést, majd Vass Patrik megduplázta az előnyt. A második félidőben egy-egy gól született mindkét oldalon, így két góllal nyert a vendéglátó.

A Nyíregyháza magabiztos győzelemmel tartotta hazai pályán a három pontot.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BUDAÖRS 3–1 (2–0)

Balmazújváros, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Németh Ádám (Ifj. Varga Gábor, Kovács Gábor)

NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek (Szabó, 72.), Jánvári, Nemes – Paku, Márkus A. – Vass P., Zamostny (Pócsik, 62.), Gresó (Hamed, 62.) – Csörgő (Novák, 72.). Vezetőedző: Szergej Pacaj

BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Kékesi, Zsidai (Gyurácz, a szünetben), Kapronczai – Molnár Cs., Petneházi – Vankó (Halácsi 84.), Sajbán M., Winkler (Gula, 62.) – Balázs Zs. (Jász, 84.). Vezetőedző: Márkus Tibor

Gólszerző: Márkus A. (11.), Vass P. (44.), Papucsek (53.), ill. Petneházi (84. – 11-esből)

Szergej Pacaj: A mai meccsen azt láttam, amit szerettem volna. Az első félidőben több lehetőségből kettőt kihasználtunk. Teljesen elégedett vagyok a mai teljesítménnyel, megérdemelt győzelmet arattunk, egyedül Papucsek sérülése fájó.

Márkus Tibor: Korán kaptunk egy akkora gólt, amekkorát néhány fordulóig valószínüleg nem fogunk kapni. A vezetés tudatában már könnyen játszotta saját játékát a Nyíregyháza. A második félidőben többet birtokoltuk a labdát az ellenfél térfelén, viszont elég nagy veszélyt nem jelentettünk a hazai kapura.

Merkantil Bank Liga, 5. forduló:

Békéscsaba 1912 Előre-Szentlőrinc 1-1 (0-0)
WKW ETO FC Győr-Soroksár SC 2-2 (1-1)
Pécsi MFC-FC Ajka 2-0 (1-0)
Kecskeméti TE Hufbau-Aqvital FC Csákvár 2-0 (1-0)
BFC Siófok-Vasas FC 2-2 (1-1)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Tiszakécskei LC 1-1 (0-1)
III. Kerületi TVE-Szombathelyi Haladás 0-0
Nyíregyháza Spartacus FC-Budaörsi SC 3-1 (2-0)
Budafoki MTE-Dorogi FC 2-0 (1-0)

hétfőn játsszák:
Szolnoki MÁV FC-Diósgyőri VTK 20.00

Az élcsoport:

1. Nyíregyháza 11 pont, 2. Kecskemét 10 (13-7), 3. Vasas 10 (10-7)   …   15. Budaörs 4