Verességgel zárult a BSC első bajnoki mérkőzése az új budaörsi stadionban

(Budaörs, 2021. augusztus 9. – Budaörsi Infó) 2021. augusztus 8-án, a labdarúgó NB II második fordulójának vasárnapi játéknapján játszotta a Budaörs első bajnokiját az új stadionjában. Az avató nem sikerült jól, a vendég Szolnoki MÁV FC fordítani tudott kétgólos hátrányból.

Márkus Tibor együttese a Szolnokot fogadta. A találkozó hasonlóan jól kezdődött, mint az első fordulóban a Kecskemét elleni.

Előbb a 4. percben Balázs Zsolt érkezett nagyszerűen egy beadásra és fejelt a kapuba, majd jött a 19. perc, és a már addig is veszélyesen futballozó Vankó Imre csapott le egy labdára szemfülesen, majd juttatta azt a kapuba, megduplázva ezzel a budaörsi csapat előnyét.

Az első félidő további részében tovább is növelhette volna előnyét a BSC csapata, a Szolnok ritkán jutott el Tóth Gábor kapujáig.

A második félidő elején aztán egy rövidzárlatot követően 8 perc alatt három gólt is kapott a hazai csapat.

A 60. percben már a vendégek vezettek 3-2-re.

Márkus Tibor változtatott az egyenlítés érdekében, a fiúk próbáltak nyomást gyakorolni a vendégekre, több lehetőség is adódott a gólszerzésre, ám végül nem született több találat a mérkőzésen.

A BSC csapata két forduló után egy győzelemmel és egy vereséggel a 10. helyen áll a tabellán.

bscfoci

NB II., 2. forduló:

BUDAÖRSI SC–SZOLNOKI MÁV 2–3 (2–0)

Budaörs, Árok utca, 550 néző. Vezette: Móri Tamás (Rózsa Dávid, Márkus Péter)

Budaörs: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz (Zsidai, 41.), Kékesi, Kapronczai – Molnár Cs. (Halácsi, 64.), Sajbán, Petneházi (Lengyel B., 64.) – Vankó, Winkler, Balázs Zs.
Nem lépett pályára: Dala, Szabó B., Bognár D., Menyhárt, Gula, Váradi

Vezetőedző: Márkus Tibor

Szolnok: Csáki – Roszkin, Gohér, Szabó A., Sipos (Lakatos I., 74.), Tisza, Lakatos Cs. (Kurdics, 46.), Berdó (Tóth L., 46.), Tömösvári (Molnár R., 70.), Irmes (Vólent, 81.), Szekszárdi
Nem lépett pályára: Kovács P., Antal, Tóth B.

Vezetőedző: Csábi József

Gólszerző: Balázs Zs. (4.), Vankó (19.), illetve Sipos (53.), Tóth L. (55.), Szekszárdi (60.)

Sárga lap: Kapronczai (60.), Vankó (82.), Kékesi (87.), Lengyel (91.), illetve Szabó A. (75.), Vólent (91.)

Piros lap: Csábi József (59. percben reklamálásért)

bscfoci2

Márkus Tibor értékelése:

Az első félidőben remekül játszottunk, aminek köszönhetően kétgólos előnyre tettünk szert, ezek mellett pedig még további ziccereink is voltak, amiket elhibáztunk. Aztán a második félidőben minden felborult, a vezetés tudatában belekényelmesedtünk a mérkőzésbe, pedig ennek elkerülésére külön felhívtam a szünetben a csapat figyelmét. A vendégek fordítottak, mi pedig nem tudtunk innen felállni. Voltak még olyan lehetőségeink, amiket ha kihasználunk, visszajöhettünk volna a mérkőzésbe, sajnos ezeket azonban elhibáztuk.

markustibor

Csábi József értékelése:

Az első húsz perc gyalázatos volt. Aztán észhez tértünk és a félidő végén akár szépíthettünk volna, megvolt a lehetőségünk, de kihagytuk. A szünetben rendeztük a sorokat és a második félidőben elsősorban mentálisan kaptuk össze magunkat. Ebben a játékrészben már rendkívül jól futballoztunk, és úgy éreztem három kettő után, hogy szerzünk még gólt. Nagy eredmény, hogy kétgólos hátrányból fordítottunk és nyertünk.

Eredmények, 2. forduló:

FC Ajka-BFC Siófok 1-1 (0-1)
Budafoki MTE-Aqvital FC Csákvár 1-2 (0-2)
Szombathelyi Haladás-WKW ETO FC Győr 1-1 (0-0)
Kecskeméti TE Hufbau-Soroksár SC 5-2 (2-1)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia – III. Kerületi TVE 3-0 (2-0)
Tiszakécskei LC-Nyíregyháza Spartacus 1-4 (0-3)
Budaörsi SC-Szolnok MÁV 2-3 (2-0)
Dorogi FC-Békéscsaba 1912 Előre 2-1 (2-0)
Szentlőrinc SE-Pécsi MFC 1-1 (0-0)

hétfőn játsszák:
Diósgyőri VTK-Vasas FC 20.00

A következő fordulóban Pécsre látogat a BSC csapata. A mérkőzést vasárnap (08.15.) 19 órától játsszák.

UPDATE:

A Diósgyőr hazai pályán 2-1-re legyőzte a Vasast a labdarúgó NB II második fordulójának hétfői rangadóján.

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus 6 pont (7-3), 2. Szeged 6 (4-0), 3. Diósgyőri VTK 6 (3-1)

(Budaörsi Infó / Fotók: budaorsisc.hu)