Labdarúgó NB II – Nagy csatában győzte le a Kazincbarcika csapatát a Budaörs

(Budaörs, 2021. április 19 – Budaörsi Infó) – A Budaörs győzni tudott és értékes pontokat tartott itthon a Kazincbarcika ellen vasárnap a labdarúgó NB II 33. fordulójában.

Hazai győzelmével javított a tavaszi rossz mérlegén a Budaörs. Márkus Tibor együttese próbál magára találni a válogatott szünet óta, az elmúlt négy bajnokin a második sikerét aratta.

Küzdelmes csatában őrizte meg a vezetést a mérkőzés végére emberhátrányba kerülő csapat.

A következő fordulóban a Békéscsaba lesz az ellenfél. A mérkőzést vasárnap (04.25.) 17 órától játsszák Tatabányán.

BUDAÖRSI SC–KAZINCBARCIKAI SC 3–2 (0–0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Veizer Roland (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)

BUDAÖRS: Szabó B. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Pintér D. – Molnár Cs., Horváth E. (Sajbán Miklós,, 64.), Petneházi, Molnár T. (Fényes, 86.) – Halmai (Halácsi, 81.), Pethő.Vezetőedző: Márkus Tibor

KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Oldal, Dávid Z., Fótyik,  Mikló (Oltean, 86.) – Tóth-Gábor, Toma, Németh T., Kovác – Takács T., Kovács M. (Tóth L., 70.) Vezetőedző: Kriston István

Gólszerző: Petneházi (1–0) az 56., Takács T. (1–1) a 60., Pethő (2–1) a 66., Molnár T. (3–1) a 73., Oldal (3–2) a 76. percben

Kiállítva: Molnár Cs. a 82. percben

Márkus Tibor: Rendkívül nehéz mérkőzés volt, de számítottunk erre. Végig volt tartása a csapatnak, a meccs fordulópontjaiból mi jöttünk ki jobban.

Kriston István: Az első félidőben inkább mezőnyjáték folyt a pályán, mindkét csapat előtt adódott egy-egy nagy lehetőség. A második félidőre úgy mentünk ki, hogy megpróbáljuk megnyerni a meccset, szereztünk is két gólt, de ilyen kiélezett szituációban nem szabad hármat kapni. A mérkőzés végén megpróbáltuk megmenteni legalább az egyik pontot, de sajnos nem jártunk sikerrel.