Labdarúgó NB II – Kikapott a Budaörs Nyíregyházán

(Budaörs, 2021. április 10. – Budaörsi Infó) – A BSC 5-0-ra kikapott Nyíregyházán a labdarúgó NB II szerdai, 31. fordulójában.

Folytatta tavaszi menetelését a Nyíregyháza. A csapat a Budaörsöt látta vendégül.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de a hazaiak már akkor is vezettek két góllal. A Szpari a második játékrészben gyorsan lezárta a lényegi kérdéseket, és megérdemelten aratott nagy különbségű győzelmet – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BUDAÖRSI SC 5–0 (2–0)

Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)

NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári (Fodor F., 59.), Galambos (Svedjuk, 68.) – Márkus A., Szabó Bálint (Kalocsai, 68.) – Hamed, Paku, Gresó (Kovács N., 81.) – Hornyák (Zamostny, 68.). Vezetőedző: Gálhidi György

BUDAÖRS: Szabó Balázs – Menyhárt A., Kékesi A., Pintér D., Vágó G. – Zsidai, Horváth E. (Pethő B., a szünetben) – Molnár T. (Csiki N., 68.), Petneházi, Halmai Á. (Petró, 66.) – Horváth R. Vezetőedző: Márkus Tibor

Gólszerző: Hornyák (1–0) a 37., Márkus A. (2–0) a 45., Gresó (3–0) az 54., Hornyák (4–0) a 63., Hamed (5–0) a 65. percben

Gálhidi György
: Nagyon büszke vagyok a csapatra. Reggel fagyott, délben szakadt a hó, nem gondoltam volna, hogy estére virágba borul minden. Régen vártunk erre az eredményre, amelyet jó csapat ellen értünk el. Jó iramú és színvonalas mérkőzést játszottunk, úgyhogy sok mindennek örülhetünk.

Márkus Tibor: Az első félidőben még nekünk is megvoltak a helyzeteink, a játék képe nem indokolta a hazaiak kettő nullás vezetését. Az eredmény tükrében szünet után kockáztattunk, ami nem jött be, a Nyíregyháza pedig ezt könyörtelenül kihasználta.