Labdarúgó NB II – Folytatódott a Budaörs győzelmi sorozata

(Budaörs, 2020. november 2. – Budaörsi Infó) A Budaörs 2-0-ra nyert a Kazincbarcika vendégeként labdarúgó NB II vasárnapi, 14. fordulójában.

A tabellán második budaörsieknek ez volt szezonbeli kilencedik – és sorozatban az ötödik – sikerük a bajnokságban.

A BSC kazincbarcikai diadalával megerősítette második helyét.

Egymás után a negyedik bajnoki összecsapását nyerte meg a Pécs és a Vasas, vasárnap mindkét együttes 1-0-ra bizonyult jobbnak ellenfelénél.

KAZINCBARCIKAI SC–BUDAÖRSI SC 0–2 (0–1)

Kazincbarcika, 220 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)

KAZINCBARCIKA: Szemerédi – Majzik, Fótyik, Dávid Z., Farkas A. (Korbély, 60.) – Toma, Tóth L. (Bereczki, 60.), Oltean, Tóth B. (Kelemen M., 60.) – Oldal, Kovac. Vezetőedző: Vitelki Zoltán

BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Gyurácz, Zeke – Molnár Cs., Sajbán Miklós (Csiki, 83.), Petneházi – Halmai Á., Horváth R.  (Halácsi, 77.), Petró (Zsidai, 72.). Vezetőedző: Márkus Tibor

Gólszerző: Petneházi (0–1) a 45+1., Halmai Á. (0–2) az 56. percben

Kiállítva: Toma (hátulról megrúgta Halmai Ádámot) a 90+1. percben

Vitelki Zoltán: Rendkívül csalódott vagyok, többre számítottam. Küzdöttünk, hajtottunk, nem lehet egy rossz szavam sem a játékosaimra, akik mindent megpróbáltak, és lelkesedéssel, nagy akarással igyekeztek ellensúlyozni ellenfelünk nagyobb tudását. Számomra érthetetlen játékvezetői döntések is születtek, amelyek jelentősen befolyásolták a találkozó kimenetelét.

Márkus Tibor: Jól játszottunk, harcos Kazincbarcika ellen szereztük meg a három pontot. Végig mi irányítottunk, diktáltuk a tempót, és az első félidő hajrájában sikerült megszereznünk a vezetést. A második félidő jobban nem is kezdődhetett volna a számunkra, a második gól gyakorlatilag eldöntött mindent.

Eredmények, 14. forduló:

Debreceni VSC-WKW ETO FC Győr 3-0 (2-0)
Kolorcity Kazincbarcika SC-Budaörs 0-2 (0-1)
Vasas FC-Kaposvári Rákóczi FC 1-0 (1-0)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Pécsi MFC 0-1 (0-1)
FC Ajka-Debreceni EAC 3-0 (2-0)
Szombathelyi Haladás-Békéscsaba 1912 Előre 5-0 (2-0)
Szolnoki MÁV FC-Dorogi FC 3-2 (1-1) Gyirmót FC Győr-Soroksár SC 1-0 (1-0) BFC Siófok-Nyíregyháza Spartacus FC 1-2 (0-2)
Szentlőrinc-Aqvital FC Csákvár 1-4 (1-2)