Labdarúgó NB II – Győzött Szegeden a Budaörs

(Budaörs, 2020. augusztus 24. – Budaörsi Infó) – A Szeged hazai pályán kikapott a Budaörstől a labdarúgó NB II vasárnapi, ötödik fordulójában.

Vasárnap az NB II 5. fordulójában a kétpontos Szeged-Csanád a hárompontos Budaörsöt fogadta otthonában.

A Budaörs Nyári 11. percben szerzett góljával jutott előnyhöz, majd a hajrában egy tizenegyesből biztosította be a győzelmet.

SZEGED-CSANÁD GA–BUDAÖRS 0–2 (0–1)

Szeged, Szent Gellért Fórum, 1200 néző. Vezette: Veizer Roland (Medovarszki, Szilágyi)

Szeged-Csanád GA: Takács J. – Ódor, Moga, Pejovics, Mohl – Oláh G., Simon Á. (Gajdos, 58.), Jovanovics – Germán (Varga Sz., 42.), Dobos Á. – Takács T. (Hudák M., 70.) Vezetőedző: Dobos Barna

Budaörs: Kovács P. – Marques-Airosa, Tamás O., Kékesi, Fényes (Gyurácz, 72.) – Petneházi (Horváth R., a szünetben), Molnár Cs., Sajbán Miklós, Nyári (Horváth E., 62.), Zeke – Halmai. Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerzők: Nyári (11.), Molnár Cs. (87. – 11-esből)

Dobos Barna:
Próbáltunk sokat tenni a győzelemért, de nem tudtunk itthon pontot sem szerezni, így minden más magyarázkodásnak tűnik. A védelemben hibáztunk, a helyzeteket pedig kihagytuk. Minél hamarabb fel kell állnunk a padlóról. Nagyon rosszul érint a jelenlegi helyzet engem is. Láttam a motivációt a játékosokon, de a hibák eldöntötték a meccset.

Bognár György: Az eredménnyel elégedett vagyok, a győzelem rendben van, ám csapatom teljesítménye, az összkép gyenge volt. Talán a leggyengébb az idényben. Az akarás rendben volt, de a futball minősége a saját együttesemnél nem volt megfelelő. Keveset láttam a megbeszéltekből.

Merkantil Bank Liga NB II, 5. forduló:

FC Ajka-Szentlőrinc 4-0 (2-0)
Gyirmót FC Győr-Debreceni VSC 1-0 (1-0)
Pécsi MFC-Békéscsaba 1912 Előre 0-0
Kaposvári Rákóczi FC-Aqvital FC Csákvár 2-2 (2-1)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Budaörs 0-2 (0-1)
Szolnoki MÁV FC-BFC Siófok 3-1 (1-1)
DEAC-Nyíregyháza Spartacus FC 1-0 (0-0)
Soroksár SC-Kolorcity Kazincbarcika SC 0-2 (0-1)
Dorogi FC-WKW ETO FC Győr 2-0 (1-0)
Vasas FC-Szombathelyi Haladás 2-2 (0-1)

Az állás:

1. Ajka 12 pont (14-3), 2. Gyirmót 12 (9-4), 3. Debreceni VSC 10 … 11. Budaörs 6