Véget ért az 52. Kékszalag, 338 hajó teljesítette a távot – Wittinghoff Tamás csapatával hajókategóriájában első helyezést ért el

(Budaörs, 2020. augusztus 2. – Budaörsi Infó) A rajthoz állt 535 hajóból 338 teljesítette az 52. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjat, amelyet a Vándor Róbert vezette RSM2 nyert meg – közölték a verseny szervezői a viadal honlapján szombaton. Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere és csapata az R1 – Yardstick III/1 Class kategóriában első helyezést ért el! 2020.07.30-án 9.00 órakor, Balatonfüredről rajtoltak el a hajók.

A csütörtök reggeltől szombat reggelig tartó vitorlásversenyen az indulóknak 48 óra alatt kellett teljesíteniük a Balatonfüred-Balatonkenese-Siófok-Keszthely-Balatonfüred közötti, több mint 150 kilométeres távot.

A rendkívül gyenge szeles versenyen, az utóbbi tíz év leglassabb Kékszalagján az RSM2 katamarán péntek hajnalban 2 óra 52 perc 57 másodperckor ért célba. Vándor Róberték csapata 17 óra 52 perc 57 másodperc alatt teljesítette a távot.

Másodikként a Roland Gabler vezette New Black Jack futott be, 18 óra 36 perc 25 másodperc alatt, a harmadik a Kaiser Kristóf irányította MKB-Prospex lett, 18 óra 40 perc 08 másodperces idővel.

kekszalag2020s

Mögöttük sorrendben Ralph Schatz az Orange-Utan-nal (18:44:53), Józsa Márton az Opel Fifty-Fifty-vel (18:50:46), Váradi Szabó János a Nanushka BMW Wallis-szal (18:51:38), az első tízben egyedüliként egytestű hajóval célba érő Király Zsolt a Rafficával (18:54:08), Petrányi Zoltán a Racing Django-val (18:56:02), Litkey Farkas a PreVital-lal (19:18:18) és Diószegi Zoltán a Poplart-tal (19:53:30) végzett.

A limitidőn belüli utolsó befutó a Simon Zoltán kormányozta Libra lett, a hajó szombat reggel 8 óra 56 perc 20 másodperckor érkezett a célba. Az utolsó befutót a tavaly megkezdett hagyományt folytatva a győztes RSM2 legénysége fogadta a célban.

A Kékszalag Európa leghosszabb tókerülő vitorlásversenye, amelyet először 1934-ben rendeztek meg.

kekszalag2020d

Tavaly a Petrányi Zoltán kormányozta Racing Django nyert, a rendkívül szélcsendes versenyben 15 óra 37 perc alatt megkerülve a Balatont. A versenycsúcsot a Józsa Márton kormányozta Fifty-Fifty, egy kétárbocos, magyar fejlesztésű katamarán tartja, amely 2014-ben 7 óra 13 perc 57 másodperc alatt ért célba.

A legtöbbször, tizenháromszor Litkey Farkas nyerte meg Kékszalagot.

kekszalag_52_balaton_2020jul30

Az összesen 535 elrajtolt hajó között Linie nevű hajójával Budaörs polgármestere idén is nekivágott az 52. Kékszalag Nagydíjnak.

Wittinghoff_kekszalag_2020aug1

Wittinghoff Tamás polgármester két társával 2020.07.31-én 21 óra 23 perc 10 másodperckor célba ért Linie nevű hajóján.

A távot 1 nap 12 óra 23 perc alatt teljesítették, ezzel kategóriájában első helyen végzett.