Labdarúgó NB II – Újabb négygólos Budaörs-győzelem

(Budaörs, 2020. március 9., Budaörsi Infó) – A Budaörs ideiglenes hazai pályáján Tatabányán 4-1-re legyőzte a Siófokot vasárnap a labdarúgó NB II 27. fordulójában.

Az első félidőben a Budaörs előtt több gólszerzési lehetőség is adódott, két alkalommal is a kapufa mentette meg a vendégeket. A 28. percben cserére kényszerült a csapat, Zsidai helyére Bakos lépett pályára.

A második félidőben megtört a jég. A jól játszó Budaörs meg se állt négy gólig – ugyanúgy mint a múlt héten. A Siófoknak egy szépítő gól került a neve mellé.

BUDAÖRSI SC–BFC SIÓFOK 4–1 (0–0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Görög Márió (Hofbauer Roland, Rózsa Dávid)

BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Fényes, Forgács A., Medgyes Sz. – Sajbán Miklós, Zsidai (Bakos Sz., 28.), Molnár Cs., Stieber A. (Horváth E., 71.) – Szabó Bálint, Pethő (Molnár T., 75.) Szakmai igazgató: Bognár György

SIÓFOK: Hutvágner – Kiss B., Lorentz, Bora, Jánvári – Horváth A., Réti, Tajthy (Elek B., 56.) – Remili – Bencze (Beliczky, 56.), Balogh B. (Horváth P., 68.) Vezetőedző: Gál István

Gólszerző: Sajbán Miklós (1–0) az 53., Stieber A. (2–0) a 61., Stieber A. (11-esből, 3–0) a 66., Bora (3–1) a 85., Bakos Sz. (4–1) a 90. percben

Bognár György:
Az egész mérkőzésen jól, illetve a második félidőben ismét eredményesen futballoztunk. Ekkora különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Gál István: A Budaörs jobban játszott és megérdemelten győzött. Ilyen buta egyéni hibák, amelyeket elkövettünk, biztos voltam benne, hogy megbosszulják magukat.

Merkantil Bank Liga NB II, 27. forduló:

Vasas FC-Nyíregyháza Spartacus FC 4-1 (3-1)
WKW ETO FC Győr-Szolnoki MÁV FC 0-1 (0-1)
Aqvital FC Csákvár – Szeged-Csanád Grosics 3-2 (2-1)
FC Ajka-Budafoki MTE 2-0 (1-0)
Duna Aszfalt TLC-Vác FC 1-5 (1-2)
Kazincbarcika-MTK Budapest 3-1 (1-0)
Budaörs-BFC Siófok 4-1 (0-0)
Dorogi FC-Gyirmót FC Győr 3-1 (1-0)
Soroksár SC-Szombathelyi Haladás 1-4 (0-1)
Az állás: 1. MTK Budapest 56 pont/26 mérkőzés, 2. Budafok 53/26, 3. Vasas 47/26  … 10. Budaörs 34