Labdarúgó NB II – Komoly vereség Nyíregyházán

(Budaörs, 2019. december 9. – Budaörsi Infó) – Kihagyott tizenegyes után kikapott a Budaörs a Nyíregyháza vendégeként a labdarúgó NB II 20. fordulójában, vasárnap.

A forduló egyik meglepetése a Nyíregyháza kiütéses diadala volt a Budaörs ellen. A meccsnek úgy vágott neki a két csapat, hogy a vendégek mindössze egy ponttal álltak a szabolcsiak mögött. A találkozó egyáltalán nem úgy indult, hogy 4–0-s hazai siker lesz a vége, mivel a 17. percben, gól nélküli állásnál büntetőhöz jutott a Budaörs, ám Molnár Csaba lövését Jova Levente hárította – írta a találkozóról a nemzetisport.hu.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BUDAÖRSI SC 4–0 (1–0)

Nyíregyháza, 400 néző. Vezette: Horváth Tibor (Szalai Dániel, Berényi Ákos)

NYÍREGYHÁZA: Jova – Svedyuk, Fodor F., Talabér, Csilus Á. – Papp M., Végső – Kovács N. (Tóth Á., 67.), Kártik (Ötvös B., 59.), Szinanovics (Gyurján B., 69.) – Hornyák. Vezetőedző: Lengyel Roland

BUDAÖRS: Varasdi – Kékesi, Gyurácz (Halmai Á., a szünetben) Mocsi – Molnár Cs., Zsidai, Bakos Sz. (Menyhárt A., 71.) Medgyes Sz. – Kulcsár T. (Szabó Bálint, 36.), Molnár T., Stieber A. Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Hornyák (1–0) a 37., Kékesi (öngól, 2–0) a 63., Tóth Á. (3–0) a 74., Ötvös B. (4–0) a 83. percben

Lengyel Roland:
Jova Levente büntetőt védett, utána jobban megszerveztük a védekezést, majd sikerült gólt is rúgnunk, sőt az első félidő végén eldönthettük volna a találkozót. A cserék jól szálltak be, végig egységesek voltunk. Próbáltuk gólokkal meghálálni a zord időben a meccsre kilátogató szurkolóink buzdítását.

Bognár György: A kihagyott büntető alapjaiban meghatározta a mérkőzést, utána agresszívabb lett a Nyíregyháza. A hazai csapatot feldobta a hárított tizenegyes, jól játszott, és megérdemelten nyert.

Merkantil Bank Liga NB II, 20. forduló:

Duna Aszfalt TLC-Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-0)
Vasas FC-Dorogi FC 2-0 (1-0)
Szombathelyi Haladás-Gyirmót FC 0-1 (0-1)
Budafoki MTE – Szeged-Csanád Grosics 1-0 (0-0)
WKW ETO FC Győr-FC Ajka 2-1 (0-0)
Kazincbarcika-Soroksár SC 0-1 (0-0)
Nyíregyháza Spartacus FC-Budaörs 4-0 (1-0)
Vác FC-Szolnoki MÁV FC 2-2 (1-0)

hétfőn játsszák:
MTK Budapest-Aqvital FC Csákvár 19.00

A Siófok szabadnapos.

Az élcsoport állása: 1. MTK Budapest 40 pont/18 mérkőzés, 2. Budafok 39/19, 3. Gyirmót 34/19  … 12. Budaörs 24