Labdarúgó NB II – Kikapott Szolnokon a Budaörs

(Budaörs, 2019. szeptember 30. – Budaörsi Infó) – A Budaörs kikapott a Szolnok vendégeként a labdarúgó NB II vasárnapi, tizedik fordulójában, így a tabella 18. helyére csúszott.

A Szolnoki MÁV saját közönsége előtt múlta felül a Budaörsöt, amely zsinórban negyedszer kapott ki, és már csak a Vácot előzi meg a 19 csapatos mezőnyből. A kieső helyről ellépő szolnokiak mindkét góljukat fejesből érték el a hajrában – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

A Szolnok újonc a másodosztályban, az előző szezonban megnyerte az NB III. Keleti csoportot.

SZOLNOKI MÁV FCBUDAÖRSI SC 2–0 (0–0)

Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 800 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szvetnyik Bence)

SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Szabó R. – Tisza K. – Szabó P. (Rokszin, 66.), Tóth B., Földi M. (Sitku L., 92.), Bárdos B. – Vólent (Simon A., 71.). Vezetőedző: Csábi József

BUDAÖRS: Szabó Balázs – Mocsi (Molnár Cs., 74.), Forgács A., Ódé – Marques-Airosa, Szabó Bálint (Halmai Á., 61.), Fényes, Stieber A., Medgyes Sz. – Pethő (Horváth E., a szünetben), Kulcsár T. Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Szabó R. (72.), Kovács O. (84.)

Csábi József: Látványos mérkőzés helyett taktikusan játszott mind a két csapat. Az első félidő második felében fölénk nőtt a Budaörs, de a szünet után váltottunk, s végre nem kaptunk rögzített helyzetekből gólokat, hanem mi rúgtunk.

Bognár György: A szövetségtől nem kaptam meg az iránymutatást, hogy mit nyilatkozhatok, ezért csak saját véleményemet tudnám elmondani, azt pedig most nem szeretném. (Korábbi nyilatkozata miatt pénzbüntetést kapott a szövetségtől a szakvezető – a szerk.)

Merkantil Bank Liga NB II, 10. forduló:

BFC Siófok-Soroksár SC 1-1 (1-1)
Budafoki MTE-Kazincbarcika 2-2 (2-0)
Aqvital FC Csákvár-WKW ETO FC Győr 3-2 (3-1)
Gyirmót FC Győr-Békéscsaba 1912 Előre 2-0 (1-0)
Szombathelyi Haladás-FC Ajka 2-4 (0-2)
Szeged-Csanád Grosics – Dorogi FC 1-0 (0-0)
Szolnoki MÁV FC-Budaörs 2-0 (0-0)
Vác FC-Vasas FC 0-4 (0-1)
MTK Budapest-Nyíregyháza Spartacus FC 2-1 (1-0)

A Tiszakécske szabadnapos volt.

Az állás: 1. MTK 21 pont, 2. ETO FC Győr 20 (16-7), 3. Siófok 20 (15-7) … 18. Budaörs 8