Labdarúgó NB II – Meglepetésre győzött idegenben a Budaörs ellen a Balmazújváros

(Budaörs, 2019. augusztus 25. – Budaörsi Infó) – Vasárnap az 5. fordulót rendezték a labdarúgó NB II-ben. Meglepetésre megszerezte első győzelmét a licencéért még küzdő Balmazújváros a Budaörs ideiglenes otthonában, Tatabányán.

Nagyon gyorsan, már a 2. percben megszerezte a vezetést a Budaörs Bakos révén, aki remek helyezkedésének köszönhetően egy kifejelt labdát kapásból a jobb alsóba bombázott.

A korán bekapott gól ellenére a vendégek nem adták fel és a 15. percben egyenlíteni tudtak. Szabó Balázs helyezkedett remekül a kipattanó labdánál, majd lőtt a léc alá.

A folytatásban sok hibával, pontatlanul, és lassan játszott a Budaörs.

A második félidőben az első helyzetéből betalált a Balmazújváros. Hiába adódtak lehetőségek a Budaörs előtt, nem sikerült feltörni a vendégcsapat védekezését, így több gól már nem született.

BUDAÖRSI SCBALMAZÚJVÁROS 1–2 (1–1)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Rúsz Márton (Bertalan Dávid, Márkus Péter)

BUDAÖRS: Varasdi – Menyhárt, Mocsi, Forgács A., Ódé – Bakos Sz. (Horváth E., 70.), Szabó Bálint (Kulcsár T., a szünetben) – Pethő (Molnár Cs., a szünetben), Stieber A., Fodor D. – Molnár T. Szakmai igazgató: Bognár György

BALMAZÚJVÁROS: Ferenczi J. – Lakatos B., Papucsek, Bora, Varga B. – Sigér Á., Kónya M. – Szabó Á. (Csörgő, 60.), Szabó Balázs, Kundrák – Kiss G. (Sármány, 54., Tóth L., 92.) Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Bakos Sz. (1–0) a 2., Szabó Balázs (1–1) a 15., Szabó Balázs (1–2) az 56. percben

Bognár György:
Le a kalappal a Balmazújváros előtt, mert nagyon szervezett játékkal megérdemelt győzelmet aratott.

Lajos Ferenc: Ami az előző négy bajnokin nem jött össze, most végre sikerült. Fegyelmezett, odaadó és taktikus játékkal megérdemelt győzelmet arattunk.
Merkantil Bank Liga NB II, 5. forduló:
————————————–
Békéscsaba 1912 Előre-MTK Budapest 3-3 (2-1)
Aqvital FC Csákvár-Szombathelyi Haladás 3-1 (1-1)
Szolnoki MÁV FC-Gyirmót FC Győr 0-3 (0-2)
WKW ETO FC Győr-Kazincbarcika 1-1 (0-0)
Soroksár SC-Vác FC 1-0 (1-0)
Dorogi FC-Budafoki MTE 1-2 (1-2)
Budaörsi SC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-2 (1-1)
Szeged-Csanád Grosics – BFC Siófok 1-3 (0-2)
Duna Aszfalt Tiszakécske-Vasas FC 1-3 (0-2)

Az FC Ajka–Nyíregyháza Spartacus mérkőzés elmaradt a délután lehullott nagy mennyiségű csapadék miatt. A találkozót egy későbbi időpontban fogják pótolni.

Az élcsoport: 1. Aqvital FC Csákvár 15 pont, 2. BFC Siófok 11, 3. WKW ETO FC Győr 10  … 8. Budaörs 7