Női kézilabda NB I – A Ferencváros legyőzte a Budaörsöt

(Budaörs, 2019 május 1. – Budaörsi Infó) A Ferencváros házigazdaként 13 góllal legyőzte a kiesőhelyen álló Budaörs csapatát a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek balátlövője, Gerháth Fanni volt nyolc találattal.
A győzelmével a Ferencváros bebiztosította a második helyét.

Eredmény:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Moyra-Budaörs 37-24 (18-10)

Elek Gyula Aréna, 700 néző. V: Kavalecz I., Kavalecz K.

FTC: Bíró B. – Faluvégi 3, Klujber 3 (2), Háfra N. 3, Mészáros, KOVACSICS 6 (1), MÁRTON 5. Csere: Szemerey (kapus), Pena 2, PÁSZTOR 4, KLIVINYI 5, Tóth N. 2 (1), Lukács 2, Schatzl Nadine 2

Edző: Elek Gábor

BUDAÖRS: Sipeki – Ertl 1, Hajduch 2, Szabadfi 1, GERHÁTH 8, Zsigmond 4 (1), Braun 2.

Csere: Wéninger, Kastl (kapusok), PÁLOS-BOGNÁR 3, Soós, Dávid-Azari 3 (2), Horváth Liza, Lendvai
Edző: Neukum Tamás

Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 16. p.: 10–4. 21. p.: 15–5. 38. p.: 26–11. 44. p.: 30–14. 48. p.: 31–19

Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3

Elek Gábor:
Egy keserves hét után hoztuk a kötelezőt, köszönöm a Budaörsnek, hogy támogatta a mai játék lehetőségét.

Neukum Tamás: Nagyobb önbizalommal, hittel és kevesebb hibával szorosabb mérkőzést vívhattunk volna. A második félidőben játszotta a csapat nagyjából azt, amit megbeszéltünk.