Női kézilabda NB I – Az Érd otthon játszott idegenben és nyert a Budaörs ellen

(Budaörs, 2019. április 22. – Budaörsi Infó) – Az Érd csapata 11 góllal győzött a kiesőhelyen álló Budaörs ellen a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

A találkozó eredetileg tervezett helyszínén, a budaörsi városi sportcsarnokban áramszünet volt, ezért a mérkőzést végül az Érd Arénában játszották.

A Budaörs sokáig jól tartotta magát, még a 22. percben is csak két gól volt a felek között.

A 44. percben még mindig “csak” hattal vezettek a „vendégek”, ezt követően viszont egy 7–1-es szériával végleg elhúztak, és nyertek.

A mezőny legeredményesebb játékosa az Érd szerb jobbszélsője, a tavaly decemberi Európa-bajnokság gólkirálya, Katarina Krpez Slezak volt kilenc találattal.

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–ÉRD 25–36 (15–20)

Érd, 1100 néző. V: Marton Zs., Szabó E.

BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 3 (1), Soós 2, Hajduch 1, Szabadfi 2, Pálos-Bognár 5, Braun 4. Csere: Kastl, Wéninger (kapusok), Gerháth, Ertl 1, Csáki 3 (2), Zsigmond 4, Lendvai. Edző: Neukum Tamás

ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 9 (4), Kiss N. 5, Tóth G. 4, Szabó L. 7, J., Kovacsevics 4, C. Lassource 1. Csere: Foggea (kapus), Lavko 1, Jerabková 5 (2), Simon A., Schatzl Natalie, Király, Gávai, Reizinger, Landi. Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–4, 13. p.: 5–10, 17. p.: 9–11, 22. p.: 13–15, 32. p.: 17–20, 40. p.: 18–26, 47. p.: 21–31, 59. p.: 25–35

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6

Neukum Tamás: Próbáltuk megnehezíteni az Érd dolgát, de nem nagyon sikerült. Helyenként tudtunk felszabadultan játszani. Az eredmény ellenére jobban játszottunk, mint a többi mérkőzésen. Nyilván az Érd egy jobb csapat, jól felkészített csapat. Sajnos a második félidőben szinte végig az ő akaratuk érvényesült. A szegény embert még az ág is húzza és lassan teljesen elfogyunk.

Szabó Edina: Köszönjük minden résztvevőnek, hogy sikerült ezt a mérkőzést lejátszani. Nem volt könnyű egyik csapatnak sem, pláne a Budaörsnek, hogy az Érd otthonában kell játszani. Fontos volt, hogy nyerjünk, de mentálisan nem volt könnyű, hiszen húsvét közepén játszottunk, ez egy családi ünnep és látszott is a játékosokon, hogy nem mindig a koncentráció dominált, ettől függetlenül sok gól volt, szaladgálós meccs volt. Az első félidőben a mutatott támadójátékkal elégedett voltam, viszont a védekezésben sok gólt kaptunk, annak ellenére, hogy Janurik Kinga jól védett. A második félidőben kijött az Érd erőfölénye és így könnyebb dolga volt.