Női kézilabda NB I – Nyert az Alba Fehérvár Budaörsön

(Budaörs, 2019. április 14., Budaörsi Infó) – Az Alba Fehérvár küzdelmes mérkőzésen nyert a Budaörs otthonában. A Vác 13 góllal nyert a sereghajtó Eszterházy SC vendégeként a női kézilabda NB I rájátszásának alsóházi mérkőzésén szombaton.

Az Alba Fehérvár az első, majd a második félidő közepén öt góllal is vezetett már Budaörsön. A hazaiak hiába jöttek fel 22–21-re az 57. percben, a vendégek 25–22-es győzelmet arattak – írta az összecsapásról a nemzetisport.hu.

Moyra-Budaörs–Alba Fehérvár KC 22–25 (10–13)

Budaörs, 510 néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi

BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 5 (3), Szabadfi 1, Hajduch 2, Horváth L. 3, Pálos-Bognár 4, Braun 2. Csere: Wéninger (kapus), Hornyák Á., Soós V. 2, Zsigmond 1, Gerháth 1, Ertl 1, Csáki. Edző: Neukum Tamás

FEHÉRVÁR: Györkös – Nascimento 11 (4), Gorsenyina 2, Zsilinszkajtye 3, Temes 1, Mendy 2, Pelczéder 1. Csere: Boldizsár 1, Májer, Varga E. 1, Sztankovics, Rózsás 3, Szarka A. Edző: Deli Rita

Az eredmény alakulása: 10. perc: 3–3. 15. p.: 5–4. 22. p.: 5–10. 30. p.: 9–12. 34. p.: 13–14. 39. p.: 13–18. 47. p.: 18–20. 53. p.: 19–20. 57. p.: 21–22

Kiállítások: 2, ill. 12 perc

Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4

Neukum Tamás:
Ennyi ki nem kényszerített hibával és kihagyott ziccerrel nem lehet nyerni. Többször is visszajöttünk, de kulcsszituációkban rendre rossz megoldásokat választottunk, így nem lehet…

Deli Rita: Izzadtságos, a magyar bajnokságot tükröző kemény összecsapás volt. Úrrá lettünk a hullámvölgyeinken, helytálltak a lányok.