Labdarúgó NB II – A Budaörs vendégként ütötte ki a Gyirmótot

(Budaörs, 2019. március 17. – Budaörsi Infó) – A Budaörs 5-1-re nyert a Gyirmót FC Győr otthonában vasárnap a labdarúgó NB II 29. fordulójában.

Sorrendben második vereségét szenvedte el a Gyirmót, amelyet hazai pályán ütött ki 5–1-re a hét közben még Magyar Kupa-negyeddöntőt játszó Budaörs. Szepessy László együttese először kapott öt gólt ebben a bajnokságban, s a Pest megyei gárda sem rúgott még ennyit a 2018/19-es szezonban. A mérkőzés kulcsszereplője Sajbán Máté volt, aki összesen háromszor talált be Rusák Edvárd hálójába, sőt, további gólszerzési lehetőségei is voltak – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

GYIRMÓT FC GYŐRBUDAÖRS 1–5 (1–2)

Győr-Gyirmót, 570 néző. Vezette: Pillók Ádám (Szabó Péter, Mohos Milán)

GYIRMÓT: Rusák – Krebsz, Lipták, Szilvási, Széles – Kontár (Villám, 62.), Nagy P. – Herjeczki (Kamarás, 56.), Strestík (Présinger, 56.), Heffler N. – Szarka Á. Vezetőedző: Szepessy László

BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Gyurácz, Tányéros, Fényes (Lengyel B., 66.) – Czvitkovics, Tóth K. (Végh G., 82.), Stieber A., Medgyes – Csiki (Sajbán Miklós, 71.), Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Sajbán Máté (0–1) a 28., Sajbán Máté (0–2) a 35., Nagy P. (1–2) a 38., Csiki (1–3) a 47., Sajbán Máté (1–4) az 53., Gyurácz (1–5) a 86. percben

Szepessy László: A tét béklyója alatt játszik a csapat, amit nehezen tud feldolgozni. Jön egy kis pihenő, amin belül újra kell tervezni a GPS-ünket. Az első percekben már gólokkal vezethettünk volna, utána viszont görcsösen futballoztunk, de a helyzetek alapján döntetlen közeli eredmény is születhetett volna. Egy kis nyugalom és békesség kell és vissza fogjuk szerezni az önbizalmunkat, és ismét oda fog kerülni csapatunk ahova illik.

Márkus Tibor (Bognár György szakmai igazgató eltiltás miatt nem nyilatkozhatott): Az eredmény kissé túlzó, ezt elismerem, de a győzelmünk mindenképpen megérdemelt. Most rázódtunk bele a szerda–vasárnap ritmusba.