Labdarúgó NB II – A Budaörs legyőzte a Nyíregyházát

(Budaörs, 2019. február 4., Budaörsi Infó) – A Budaörs 3-2-re legyőzte a Nyíregyházát a labdarúgó NB II vasárnapi, 22. fordulójában a hazai pályának számító Tatabányán.

A hazai meccseit Tatabányán játszó Budaörsi SC 3-2-re legyőzte a Nyíregyházát, amely Rubus Tamás kiállítása miatt a teljes második félidőt emberhátrányban töltötte.

Nem sikerült Zoran Szpisljak bemutatkozása a Nyíregyháza kispadján. Bár csapata Kártik Bálint góljával – ez volt a bajnokság első idei találata – már az első percben előnyhöz jutott a Budaörs ellen, Bognár György gárdája Stieber András duplájával már a szünet előtt fordítani tudott. A második félidőben ugyan tíz emberrel is egyenlített a Szpari, de a Budaörsben még volt erő az újításhoz, így 3–2-re a pályaválasztóként szereplő Pest megyei csapat nyert, és megerősítette helyét az élmezőnyben – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

Budaörs-Nyíregyháza Spartacus FC 3-2 (2-1)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 50 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Legeza László, Baghy Csaba)

BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Vincze Á. (Fodor D., 60.) – Fényes, Stieber A., Sajbán Miklós, Medgyes S. – Sajbán Máté (Deli, 89.), Fejős (Czvitkovics, 67.). Szakmai igazgató: Bognár György

NYÍREGYHÁZA: Jova – Nagy J., Fodor F., Rubus, Farkas M. – Gulyás, Ötvös, Starosta (Kovács N., 58.; Hornyák, 74.) – Kártik (Végső, a szünetben), Rezes, Gyurján. Vezetőedző: Zoran Szpisljak

Gólszerző: Kártik (0–1) az 1., Stieber A. (1–1) a 35., Stieber A. (11-esből, 2–1) a 44., Ötvös (2–2) az 51., Sajbán Miklós (3–2) a 79. percben

Kiállítva: Rubus (visszahúzta a gólhelyzetben kilépő Sajbán Mátét) a 43. percben

Bognár György:
Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a második már nyögvenyelősebb volt. Győztünk, pedig az elmúlt ötvenhárom napban csak huszonhatot edzettünk.

Zoran Szpisljak: Sok energiát fektettünk ebbe a mérkőzésbe, a játékosaim teljesítményével és a mutatott játékkal egyaránt elégedett vagyok. Közel álltunk a pontszerzéshez.

Merkantil Bank Liga NB II, 22. forduló:

Zalaegerszeg-WKW ETO FC Győr 1-1-es állásnál, a pálya alkalmatlansága miatt az 51. percben félbeszakadt
Gyirmót FC Győr-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 4-0 (0-0)
Soroksár SC-Vác FC 3-0 (1-0)
Kazincbarcika-Duna Aszfalt Tiszakécske 5-0 (3-0)
Credobus Mosonmagyaróvár-Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-0)
Ceglédi VSE-Békéscsaba 1912 Előre 0-4 (0-3)
BSS Monor-Aqvital FC Csákvár 2-2 (1-2)
Vasas FC-BFC Siófok 0-2 (0-1)
Dorogi FC-Budafoki MTE 2-1 (1-1)

Az élcsoport:

1. Gyirmót FC 46 pont/22 mérkőzés, 2. Kaposvár 44/22, 3. Zalaegerszeg 41/21 … 5. Budaörs  22/38