Női kézilabda NB I – Győzött a Dunaújváros Budaörsön

(Budaörs, 2019. január 7., Budaörsi Infó) – A Dunaújváros öt góllal nyert Budaörsön a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

A vendégek az első félidő vége előtt léptek el ellenfelüktől, és bár a Budaörs egy gólra fel tudott jönni a második játékrészben, az Újváros nem engedte ki a kezéből a győzelmet – írta az összecsapásról a nemzetisport.hu.

A  második félidőben egy hazai védekezésnél Kiskartali Zsófia súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.
Eredmény (a szövetség honlapjáról):

Moyra-Budaörs – Dunaújvárosi Kohász KA 23-28 (14-18)

Budaörs, 900 néző. V: Asztalos, Bárkányi

BUDAÖRS: Wéninger – DÁVID-AZARI 5 (4), Hornyák Á. 4, Zsigmond 3, Szabadfi, PÁLOS-BOGNÁR 5, Kiskartali 1. Csere: Sipeki (kapus), Gerháth 1 (1), Pásztor, Hajduch 1, Mézes, Ertl 2, Horváth L. 1, Soós. Edző: Neukum Tamás

DKKA: CSAPÓ – Grosch 2, SZEKERCZÉS 8 (4), Szalai 3, SIRIÁN 4, Ferenczy 4 (1), KAZAI 7. Csere: Vártok (kapus), Cifra, Nick, Monori, Dombi. Edző: György László

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 9. p.: 5–4. 14. p.: 6–6. 18. p.: 7–9. 23. p.: 9–12. 26. p.: 11–15. 36. p.: 15–19. 41. p.: 18–20. 47. p.: 21–22. 55. p.: 22–25.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Hétméteresek: 7/5, ill. 7/5

Neukum Tamás:
A mérkőzés azon szakaszaiban, amikor megfordíthattuk volna vagy közelebb kerülhettünk volna, mindig belehibáztunk. Előrébb tart a Dunaújváros, mint mi, megérdemelten nyerte meg ezt a meccset. Régebb óta együtt van, jobban fel tudott készülni belőlünk, mint mi fordítva, és meg tudta valósítani azt, amit akart, mi pedig nem.

György László: Nagyon nehéz találkozón vagyunk túl. Megnehezítette a dolgunkat a Budaörs, de erre is számítottunk. Az első félidőben jó volt a védekezésünk és a támadásunk is, az ott megszerzett előnyt tudtuk tartani a másodikban is. Roppant fontos győzelmet szereztünk, hogy ne maradjunk le az előttünk álló csapatoktól.