Asztalitenisz Top 12 – Nagyváradi Mercédesz (Budaörsi 2i SC) megvédte címét

(Budaörs, 2018. december 18., Budaörsi Infó) – A nőknél a címvédő Nagyváradi Mercédesz, a férfiaknál pedig a 2016-os bajnok Lakatos Tamás nyerte az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságát, amelyet a Marczibányi téri Ormai László Csarnokban rendeztek meg december 16-án.

A Dániában légióskodó, 23 éves Lakatos – a férfi válogatott játékosok közül az egyetlen, aki elindult a viadalon – szombaton öt győzelemmel lépett tovább a csoportjából, majd vasárnap előbb a győri Lung Dánielt verte öt szettben, a döntőben pedig a celldömölkiek játékosát, Fazekas Pétert 4-2-re. Utóbbi az elődöntőben a komlói Katus Krisztiánnál bizonyult jobbnak ugyancsak 4-2-re.

A nőknél a korábbi bajnok Madarász Dóra szombati visszalépése után Nagyváradi lépett elő favorittá, s nem is borult a papírforma. A budaörsi játékos simán verte Harasztovich Fannit, majd a döntőben nagy csatában Hartbrich Leonie-t is, így – Lakatoshoz hasonlóan – pályafutása során másodszor lett a Top 12 győztese. A német Busenbachban légióskodó Hartbrich a négy között a szekszárdi Bálint Bernadettet verte ugyancsak szoros mérkőzésen.

A mezőny eléggé foghíjas volt az idei versenyen, a válogatott játékosok zöme nem vett részt a tornán, és nem volt ott a tavalyi férfi győztes, Szita Márton sem.

Eredmények:

férfiak:

elődöntő:

Lakatos Tamás (Roskilde Bordtennis BTK 61)-Lung Dániel (Győri Elektromos VSE) 4-1 (9, 4, -5, 3, 10)
Fazekas Péter (Celldömölk)-Katus Krisztián (Komló) 4-2 (6, 9, 9, -8, -8, 6)

döntő:

Lakatos-Fazekas 4-2 (6, -11, 6, -7, 10, 4)

nők:

elődöntő:

Nagyváradi Mercédesz (SH-ITB Budaörsi 2i SC)-Harasztovich Fanni (Statisztika PSC) 4-2 (10, -8, 7, -7, 2, 3)

Hartbrich Leonie (Busenbach)-Bálint Bernadett (Szekszárd) 4-3 (-8, 5, 9, -5, 9, -10, 8)