Labdarúgó NB II – Legyőzte a győri ETO FC-t a Budaörs

(Budaörs, 2018. december 9., Budaörsi Infó) – A Budaörs 3-1-re legyőzte a vendég ETO FC Győrt a labdarúgó NB II 19. fordulójában Tatabányán. Ezzel szezonbeli 11. győzelmét aratta a csapat.

A budaörsi csapat – amely szerdán a Magyar Kupa 8. fordulójában öt góllal búcsúztatta az élvonalbeli DVTK-t most meg hármat rugott a szebb napokat látott ETO-nak. Az elmúlt négy fordulóban harmadik verségét begyűjtő ETO már csak 13. a tabellán, miközben a Budaörs már a negyedik.

BUDAÖRSI SC–ETO FC GYŐR 3–1 (1–1)

Tatabánya, 200 néző. Vezette: Takács János (Varga Zsolt, Márkus Tamás)

BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt A., Kékesi, Tányéros Á., Vincze Á. – Lengyel B., Kesztyűs (Csobánki 76.) – Csiki (Sajbán Miklós, 58.), Czvitkovics, Medgyes (Fejős 58.) – Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György

GYŐR: Horváth T. – Vadász, Koszó, Vukaszovics, Kovács K. – Bagi, Tajthy (Szánthó 83.) – Jakab, Andrics, Szimcsó – Erdélyi (Mervó 61.). Vezetőedző: Király József

Gólszerző: Sajbán Máté (1–0) a 7., Jakab (1–1) a 15., Sajbán Máté (2–1) az 57., Lengyel B. (3–1) a 89. percben

Bognár György: Nem tudom, hogy nyertük meg ezt a mérkőzést… Az ETO minden tekintetben erősebb volt, többet birtokolta a labdát, jobban futballozott nálunk.

Király József: Sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de egy kivételével ki is hagytuk ezeket. Ilyen jó csapat, mint a Budaörs, ezt megbosszulja.

Eredmények, Merkantil Bank Liga NB II, 19. forduló:

Budaörs–ETO FC Győr 3–1 (Sajbán Máté 6., 56., Lengyel B. 89., ill. Jakab 15.)
Budafoki MTE-Vác FC 2-1 (2-0)
Dorogi FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-0
Soroksár SC-Duna Aszfalt TVSE 1-1 (0-0)
Kazincbarcika-Nyíregyháza Spartacus FC .-. (0-1)
Credobus Mosonmagyaróvár-Békéscsaba 1912 Előre 3-0 (2-0)
Ceglédi VSE-Aqvital FC Csákvár 2-1 (2-0)
BSS Monor-Vasas FC 0-2 (0-0)

később:
Gyirmót FC Győr-Kaposvári Rákóczi FC 15.30
ZTE FC-BFC Siófok 17.00

Frissítés:

A listavezető Gyirmót saját közönsége előtt egy öngóllal kikapott a Kaposvártól..

A Gyirmót egymást követő második hazai meccsét vesztette el 1-0-ra: egy hete a Nyíregyháza távozott három ponttal.

A Zalaegerszeg a tabella élére állt, miután a 19. fordulóban hazai pályán 6-1-re nyert a Siófok ellen.

ZTE FC-BFC Siófok 6-1 (3-0)
Gyirmót FC Győr-Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-1)
Budaörs-WKW ETO FC Győr 3-1 (1-1)
Kazincbarcika-Nyíregyháza Spartacus FC 1-2 (0-1)

Az élcsoport: 1. Zalaegerszeg 41 pont, 2. Gyirmót 40, 3. Kaposvár 38, 4. Budaörs 35