Női kézilabda NB I – Legyőzte a Budaörsöt az Érd hazai pályán

(Budaörs, 2018. november 7., Budaörsi Infó) – A saját közönsége előtt játszó Érd kilenc góllal legyőzte a Budaörsöt a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

Tíz perc játék után még csak kétgólos volt az Érd előnye a Budaörs ellen a női kézilabda-bajnokság egyetlen keddi mérkőzésén, de aztán végül – esélyesként – 16–11-es félidő után 31–22-re győzött hazai pályán.

Érd HC–Moyra-Budaörs 31–22 (16–11)

Érd, 700 néző. V: Fekete T., Tóth D.

ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 9 (2), Kiss N. 3, Tóth G. 2, Szabó L. 4 (2), JERABKOVÁ 3, Gávai 2. Csere: Foggea (kapus), C. Lassource 2, Simon A. 1, Lavko 1, Kovacsevics 3, Schatzl Natalie 1, Király R., Reizinger. Edző: Szabó Edina

BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 2, Hornyák Á. 1, Pálos-Bognár 4, Pásztor 1, Horváth L. 3 (2), Kiskartali. Csere: Kastl, Wéninger (kapusok), Zsigmond, GERHÁTH 5, Mézes 1, SZABADFI 5, Ertl. Szakmai igazgató: Neukum Tamás

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 12. p.: 8–4. 18. p.: 13–6. 26. p.: 16–9. 37. p.: 21–11. 45. p.: 26–16. 53. p.: 30–19.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc

Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2

Szabó Edina:
A mérkőzésnek voltak nagyon jó szakaszai, ahol nagyon jól játszott a csapat és olyan is, ahol nem. Mindenki pályára lépett ez pozitívum. Örülünk a két pontnak, de sok munka van még ezzel a csapattal.

Neukum Tamás: Az eredmény ellenére a játék sok részében méltó ellenfelek voltunk. Lényegesen jobb csapat az Érd jelen pillanatban és túl sok ki nem kényszerített hibát követtünk el, valamint a helyzetkihasználásunk nem volt megfelelő, ennek ellenére büszke lehetek a játékosokra, mert ebben a nehéz helyzetben, amiben vagyunk nagyon sok mindent megtettek abból, amit kértünk.