Női kézilabda NB I – A Győr 45 góllal győzött a Budaörs vendégeként

(Budaörs, 2018. szeptember 7., Budaörsi Infó) – A bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC 45-30-ra győzött a Budaörs vendégeként a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Az első tíz percben jobbára a budaörsiek vezettek, utoljára Hornyák Ágnes góljával 7–6-ra, akkor Stine Oftedal, Nycke Groot és Kari Brattset révén három győri találat következett, s onnantól a bajnokcsapat kézben tartotta a mérkőzést.

Az olló a második félidőben igencsak szétnyílt, de dicséri a budaörsieket, hogy akárcsak tavasszal, ismét elérték a 30 gólos határt a győriek ellen – májusban 47–33-ra nyert az ETO a budaörsi csarnokban. – írja a meccsről a nemzetisport.hu.

A mezőny legeredményesebb játékosa a BL-győztes győriek norvég irányítója, Stine Oftedal volt kilenc góllal.

MOYRA-BUDAÖRS–GYŐRI AUDI ETO KC 30–45 (15–20)

Budaörs, 1050 néző. V: Réti, Szedmák

BUDAÖRS: WÉNINGER – DÁVID-AZARI 4, Hornyák Á. 1, Pálos-Bognár 3 (1), Szabadfi 1, Gerháth 3, Kiskartali 2. Csere: Kastl, Sipeki (kapusok), Zsigmond 3, Pásztor 3, Hajduch 3, Mézes 2, Horváth L. 1, Ertl 3, Kaczur 1. Vezetőedző: Mihály Attila

GYŐR: Leynaud – Bódi 3, S. OFTEDAL 8 (1), Amorim 2, BRATTSET 7, Groot 5 (2), Görbicz 5 (1). Csere: Kiss É. (kapus), Knedlíková 2, Hansen 4, V. KRISTIANSEN 5, Fodor 4. Vezetőedző: Danyi Gábor

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 11. p.: 7–7. 19. p.: 9–12. 26. p.: 12–15. 35. p.: 18–26. 42. p.: 22–31. 49. p.: 25–36. 54. p.: 27–40.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4

Mihály Attila:
Nem szerettük volna csalni a játékot, ezért esett sok gól mind a két oldalon. Tiszta szívből játszottunk, de sok esetben kijött a tudásbeli különbség. Az eredmény ellenére ez egy kézilabdabarát, jó mérkőzés volt

Danyi Gábor: A tempó nem volt rossz, azt gondolom, az az iram, amit játszottunk, magában rejtette a sok hibát, el is követtük őket. A harminc kapott gól nagyon sok.