Női kézilabda NB I – Küzdelmes hajrá után maradt alul a Budaörs Handball

(Budaörs, 2018. szeptember 1. – Budaörsi Infó) – A címvédő Győr, valamint az előző kiírásban ezüstérmes FTC is simán nyert a női kézilabda NB I nyitófordulójában szombaton. A Békéscsabai ENKSE hazai pályán 31–29-re legyőzte a Budaörsöt.

A találkozó hajrája nagy izgalmakat tartogatott: 27-21 után egy 8-2-es kitűnő periódussal egyenlített a Budaörs. A hazai pálya előnyét élvező viharsarkiak azonban bírták a végét, így győztek.

BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 31–29 (19–14)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Paska, Vastag

BÉKÉSCSABA: BALOG J. – KOVÁCS ANETT 7, VUKAJLOVICS 8, SZÖGI 4, Zöldi-Tóth 1, WALFISCH 9 (4), Bottó 1. Csere: Binó (kapus), Giricz 1, Djokovics, Dombi K., M. Agbaba. Edző: Horváth Roland
BUDAÖRS: Sipeki – Ertl 3 (1), Szabadfi 1, Hajduch 1, GERHÁTH 7 (1), PÁLOS-BOGNÁR 2, Mézes 1.

Csere: Wéninger, Kastl (kapusok), ZSIGMOND 5, Hornyák Á. 1, Pásztor 3, Kiskartali, Horváth L. 1, DÁVID-AZARI 4. Edző: Mihály Attila

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 10. p.: 7–3. 16. p.: 13–6. 23. p.: 15–11. 25. p.: 18–12. 33. p.: 21–14. 35. p.: 21–17. 41. p.: 25–18. 44. p.: 25–21. 57. p.: 29–29

Kiállítások: 6, ill. 12 perc

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2

Horváth Roland: Az elején nagy iramot diktáltunk. A végére sajnos elfáradtunk, sokat hibáztunk, ezért lett szoros az eredmény

Mihály Attila: Az elején húsz perc előnyt adtunk a nagyon ambiciózus csabaiaknak.