Labdarúgó NB II – Győzött az újonc a Budaörs ellen

(Budaörs, 2018. augusztus 27. – Budaörsi Infó) – A ZTE egy góllal nyert Nyíregyházán a labdarúgó NB II ötödik fordulójában, ezzel a dorogi sikerével élre kerülő Gyirmót mögött a második helyen áll. Az újonc Tiszakécske 0–1-ről fordított a Budaörs ellen.

Hátrányból volt képes fordítani az újonc Tiszakécske, amely Csáki Róbert révén az 5. fordulóban szerezte első NB II-es gólját. Erre a találatra több mint 400 percet kellett várni, a következőre azonban már csak újabb nyolcat, így a Budaörs legyűrésével első győzelmét aratta a Tiszakécske.

TISZAKÉCSKE–BUDAÖRS 2–1 (0–1)

Tiszakécske, 750 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Kormányosi II. Gábor, Punyi Gyula)

TISZAKÉCSKE: Molnár – Oláh M., Csáki, Kardos N., Polyák – Szabó L. (Puskás, 62.), Kocsis G., Kirchner, Tölgyesi (Mihály, 69.), Gréczi G. (Károly, 58.) – Gréczi M. Vezetőedző: Szabó István

BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros, Ódé – Fényes (Csobánki, 84.), Kesztyűs, Lengyel B., Végh (Fodor, 68.), Marques (Sajbán Miklós, 64.) – Sajbán Márk. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Lengyel B. (11-esből, 0–1) a 27., Csáki 74. (1–1) a 74., Kardos N. 82. (11-esből, 2–1) a 82. percben

Szabó István: Örülök a győzelemnek, főleg azért, hogy null–egyről tudtunk fordítani. Úgy érzem, hogy megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Ezen a találkozón megmutattuk, hogy mi is itt vagyunk az NB II-ben, de azért helyén kell kezelni ezt a sikert.

Bognár György: Úgy láttam, hogy ezen a mérkőzésen jobban játszottunk, mint a Tiszakécske, viszont a hazaiak jobban brusztoltak, így megérdemelten nyerek. Sok helyzetet kidolgoztunk az első félidőben, ami több gólt érdemelt volna.
Merkantil Bank Liga NB II, 5. forduló:

Kaposvári Rákóczi FC-Ceglédi VSE 2-0 (1-0)
Nyíregyháza Spartacus FC-ZTE FC 1-2 (1-1)
Békéscsaba 1912 Előre-BSS Monor 2-1 (1-0)
Aqvital FC Csákvár-BFC Siófok 1-1 (1-1)
Budafoki MTE-Soroksár SC 1-3 (0-2)
Vác FC-Kazincbarcika 0-2 (0-1)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Credobus Mosonmagyaróvár 2-0 (0-0)
Duna Aszfalt TVSE-Budaörs 2-1 (0-1)
Dorogi FC-Gyirmót FC Győr 1-2 (0-0)
WKW ETO FC Győr-Vasas FC 2-2 (1-1)

Az élcsoport: 1. Gyirmót FC Győr 12 pont, 2. ZTE FC 11 (9-5), 3. Vasas FC 11 (11-8) … 8. Budaörs 7

(Budaörsi Infó / mti / forrás: nemzetisport.hu, fotó: bsc1924.com)