Labdarúgó NB II – A Szolnok legyőzésével megőrizte negyedik helyét a tabellán a Budaörs

(Budaörs, 2018. május 27. – Budaörsi Infó) – A harmadik helyen álló Békéscsaba 3-2-re győzött a Dorog vendégeként a labdarúgó NB II 37. fordulójának vasárnapi játéknapján, és sikerével egy fordulóval a szezon zárása előtt bebiztosította a bronzérmét. “Hazai” győzelmével továbbra is a negyedik a tabellán a Budaörs.

A kiesés elöl menekülő Zalaegerszeg a félidőben még hátrányban volt a már kiesett Sopron vendégeként, ám a második játékrészben három gólt szerzett, s megszerezte mind a három pontot.

Vasárnap késő délután utolsó „hazai” mérkőzését játszotta a Budaörs Tatabányán, ahol a kiesés elől menekülő Szolnoki MÁV FC volt az ellenfél.

A vendégek számára óriási volt a mérkőzés tétje, a kieső helyről szerettek volna elmozdulni. A mérkőzést esélyeshez méltóan kezdte csapatunk. A 6. percben Sajbán Máté ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Czvitkovics Péter értékesítette 1-0.

A Szolnok legyőzésével továbbra is a negyedik a tabellán a Budaörs.

BUDAÖRSI SC–SZOLNOKI MÁV FC 1–0 (1–0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion. Vezette: Csonka Bence (Csatári Tibor, Hofbauer Roland)

BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes S. – Czvitkovics, Sajbán Máté, Lengyel B. (Szántó, 74.), Palincsár (Adamcsek, a szünetben) – Fodor D. (Csobánki, 57.), Sajbán Miklós.
Szakmai igazgató: Bognár György

SZOLNOK: Hrabina – Ágoston K., Bonivárt, Horgosi, Molnár R. – Kenderes, Farkas A. – Jasarevic (Kánya, 52.), Pantovics, Angyal N. – Tóth L. (Csirmaz, 44.).

Vezetőedző: Balogh Pál

Gólszerző: Czvitkovics (11-esből, 1–0) a 6. percben

Bognár György: Szégyenteljes volt a teljesítményünk, igaz, egy kiváló NB III-as mérkőzést láthattunk…

Balogh Pál: A vereséggel tovább csökkentek bennmaradási esélyeink, de ez egy folyamat eredménye.