Labdarúgó NB II – A Budaörs nyert a Cegléd ellen

Budaörs, 2018. május 7. – Budaörsi Infó – Vasárnap tartották a 34. fordulót a labdarúgó NB II-ben. A listavezető MTK a hajrában szerzett két góllal egyenlített a Mosonmagyaróvár otthonában. A Budaörs nyert idegenben.

Az élvonalba már feljutott fővárosi csapat az 57. perctől kétgólos hátrányban volt, a végjátékban azonban a 86. percben szépített, majd a 94. percben egyenlített.

A feljutást érő második helyen álló Kisvárda otthon nyert, és négy fordulóval a bajnokság vége előtt előnyét tíz pontra növelte a harmadik helyezett Békéscsabával szemben, miután utóbbi házigazdaként kikapott.

A sok támadás meghozta eredményét, a Budaörs 2–1-re győzött a szintén jól futballozó Cegléd ideiglenes otthonában, Albertirsán.

CEGLÉDI VSE–BUDAÖRSI SC 1–2 (0–1)

Albertirsa, Ecsedi László Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Tóth II Vencel, Bornemissza Norbert)

CEGLÉD: Mursits – G. Bíró, Nánási, Preklet, Farkas A. – Albert I., Nyilas E. (Ágoston D., 84.) – Damásdi, Hujber (Sándor I., 67.), Szilágyi P. – Asztalos (Kerekes, 84.). Vezetőedző: Klausz László

BUDAÖRS: Demjén – Sajbán Miklós, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Fényes (Palincsár, 54.), Bakos Sz. – Lengyel B. – Fodor D. (Csobánki, 83.), Sajbán Máté, Czvitkovics (Pethő, 63.). Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Sajbán Máté (0–1) a 14., Asztalos (1–1) a 49., Lengyel B. (11-esből, 1–2) a 66. percben

Kiállítva: Farkas A. (a második sárga lap után) a 90. percben

Klausz László: Fájó a vereség, mert jól futballoztunk, rengeteg gólhelyzetet dolgoztunk ki, de két kisebb hibából kaptuk a gólokat.

Bognár György: Azért érdemeltük meg a győzelmet, mert végigtámadtuk a mérkőzést. Noha nem volt nagy átütőerő a játékunkban, de sokat tartózkodtunk az ellenfél térfelén. A minimális különbséggel talán megérdemelten nyertünk.