Labdarúgó NB II – Győzött a Budaörs a zalaiak otthonában

(Budaörs, 2018. április 16., Budaörsi Infó) – A ZTE hazai pályán kapott ki a Budaörstől egy 92. percben kapott góllal a labdarúgó NB II 30. fordulójában vasárnap.

Az újabb vereségével a ZTE kieső helyre csúszott vissza a bajnokságban. A zalai csapat Jelena Richárd korai góljával még előnybe került, de gyorsan egyenlített a Budaörs. A ráadásban a győztes találatot is megszerezte a csapat: Czvitkovics Péter lőtt Medgyes Sinan átadása után a kapuba.

ZTE FC–BUDAÖRSI SC 1–2 (1–1)

Zalaegerszeg, 418 néző. Vezette: Pillók Ádám (Bertalan Dávid, Lémon Oszkár)
ZTE: Kovács Z. – Króner, Forgács (Hudák M., 62.), Devecseri – Polényi, Patvaros, Bedi, Fodor A. – Babati, Vernes (Paudits, 53.) – Jelena (Ekker, 62.). Vezetőedző: Artner Tamás

BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Csobánki (Lengyel B., a szünetben), Szántó (Bakos Sz., 36.) – Sajbán Máté, Sajbán Miklós, Czvitkovics – Pethő (Fodor D., 71.). Vezetőedző: Bognár György

Gólszerző: Jelena (1–0) a 13., Pethő (1–1) a 30., Czvitkovics (1–2) a 92. percben

Artner Tamás: Az első félidőben maximálisan megtettük azt, amit elterveztünk, több gólt is rúghattunk volna. A találkozó végkimenetelét döntően befolyásolta, hogy a Budaörs támadószekciójában több jó futballista is szerepelt.

Bognár György: Az első negyvenöt percben nem találtuk a ritmust. Több olyan játékos kapott lehetőséget, aki a közelmúltban kevesebb szerephez jutott. Amikor a ZTE szerkezetet váltott, akadtak gondjaink, a hazaiak előtt komoly lehetőségek adódtak. Összességében a játék képe alapján megérdemelten nyertünk.