Budaörs Fesztivál 2018. május 2-6. – Részletes program

(Budaörs, 2018. április 5. – Budaörsi Infó) Idén május 2-6. között ismét Budaörs lesz a kultúra fővárosa: rengeteg programot kínál a Budaörs Fesztivál.

 

 

21. alkalommal rendezzük meg Magyarország egyik legnagyobb ingyenes kulturális seregszemléjét Budaörsön.

1 város, 5 nap, 8 helyszín, 36 program, 460 fellépő – a tavaszi Budaörs Fesztivál minden korosztályt és stílust kielégítő műsorkínálattal várja vendégeit.

A választék és a kínálat rendkívül széles: Bálványos Huba Munkácsy-díjas grafikus kiállításától a Harcsa Veronika és Gyémánt Bálint duójáig , Bérczesi Robi Én meg az Ének műsorától kezdve a Kesze kusza varázspálcája című ökomese musicalig, vagy Kollár Klemencz László (Kistehén zenekar) estjétől Orff Carmina Buranáig.

A fesztivál szezon előtt gyere el gyönyörű kisvárosunkba, ismerd meg zegzugos tereinket, a kulturális életünk helyszíneit, legyél részese közösségi élményünknek: színházi nyílt próba, kiállítás megnyitó, nyitott műterem-művész-nézegető, Hangfelkelte-koncert, könyvbemutató, koncertek, Színházak utcája, Vurstli utca, közösségi reggelizés.

A Muzsikáló terek címmel akusztikus koncerteket  hallgathatunk Budaörs egyik legszebb terén, a Kálvária téren, ahol igazi fesztivál hangulat várja a közönséget. A szombati szabadtéri nap meghívott előadói többek között: az Alma zenekar, a Czutorborsók, Belmondo, DLRM, Szabó Benedek és a Galaxisok, Bohemian Betyars, 30Y.

A PostART kulturális színtér ad otthont Bérczesi Robi, a Freedom Cafe Music, Kollár-Klemencz László, a Vanmocsello, Noémo, Mayberian Sanskülotts, Voodoo papa duo, The Pontiac koncertje mellett Tótth Benedek könyvbemutatójának, valamint közösségi reggelivel egybekötött Hangfelkelte koncertünknek.

A fesztivál zárásaként a VIVART Budaörsi Sinfonietta előadásában hangzik el Orff: Carmina Buranája Török Géza Liszt-díjas karmester vezényletével.

 

2016_05_07_budaors_fesztival (23)

 

Honlap: www.budaorsfesztival.hu

Facebook oldal: https://www.facebook.com/BudaorsFesztival

 

A Budaörs Fesztivál kiemelt támogatója: Budaörs Város Önkormányzata

Fesztiváligazgató: Selmeczi Ágnes (+36 30 9000 394, selmecziagnes@gmail.com)

Házigazdák: Mohácsi Nóra és Horváth-Töreki Gergő

 

budaorsfesztival3_nap_2017 (4)

 

PROGRAMOK

21. Budaörs Fesztivál

 

2018. május 2. szerda

PostART kulturális színtér (Clementis L. utca és Ébner Gy. köz sarok)
19.00 Én meg az Ének – Bérczesi Robi (Hiperkarma)
20.30 Freedom Cafe Music
2018. május 3. csütörtök

Városháza (Szabadság út 134.)
17.00 Térzene
17.30 Bálványos Huba Munkácsy Mihály-díjas grafikusművész kiállítás megnyitója – aula
A kiállítást megnyitja: Bereczky Lóránt, a Magyar Nemzeti galéria nyugalmazott igazgatója
Visszaemlékeznek: Bakos Tamás, Dr. Siposné Tavaszi Virág, Winkler Márta, Dr. Király Ágnes
Közreműködnek: Sipos Petra és Boglárka (ének)

18.30 Fesztivál megnyitó – beszédet mond Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere – díszterem
18.30 Harcsa Veronika – Gyémánt Bálint koncert – díszterem

Garázs Galéria Közösségi Alkotótér (KözTér 18.)

19.00 Ráthonyi Kinga kiállítása: Parallel Realities
Megnyitja:Tóth Krisztina, költő, író
Köszöntő: Ilona Romule lett porcelánművész, a Nemzetközi Kerámia Akadámia kelet-európai vezetőségének tagja
Performance: Mátrai Péter, építész – zeneszerző

PostART kulturális színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
20.00 Vanmocsello
21.30 Kollár-Klemencz László estje

 

budaorsfesztival3_nap_2017 (30)

 

 

2018. május 4. péntek

PostART kulturális színtér

9.00-10.30 Hangfelkelte – közösségi reggeli zenével
Közreműködik: Cseke Szabolcs, Novák Anikó, Takáts Róbert

Budaörsi Latinovits Színház/Jókai Mór Művelődési Központ (Budaörs, Szabadság út 26.)
10.00-12.00 – Nyílt próba, kulissza bejárás
16.30 Thuróczy Katalin – Arany Tamás: Kesze Kusza varázspálcája – öko mese musical két felvonásban

Kálvária tér

18.00-20.30 Muzsikáló terek
Játszik: a Uknow duo és a Kodachrome (a legjobb Simon és Garfunkel cover duo)

Evangélikus templom (Budaörs, Szabadság út 75.)
18.30 Orgona hangverseny (a Zeneakadémia egyházzene tanszakos hallgatói)

PostART kulturális színtér (Budaörs, Clementis l. u. és Ébner Gy. köz sarok)

17.00 Tótth Benedek könyvbemutatója
18.00 Noémo
19.30 Mayberian Sanskülotts
21.00 Voodoo papa duo
22.30 The Pontiac

 

budaorsfesztival3_nap_2017 (25)

 

2018. május 5. szombat

Helyszín: Szabadság út lezárt szakasza
Nagyszínpad (Károly király úti körforgalom)
10.00 Alma zenekar – koncert
11.00 Babtársulat– vásári komédia
12.00 Czutorborsók – gyerekzenekar koncertje
13.15 Budaörs Néptánc együttes és a Téka zenekar műsora
14.00 – 16.00 hangbeállás
16.00 Belmondo
17.15 Budaörsi Latinovits Színház
18.00 DLRM
18.45 Szabó Benedek és a Galaxisok
20.30 Bohemian Betyars
22.30 30y
„Kultutca”: Színházak utcája, Vurstli utca (Ládafia Bábszínház, BÁBaKALÁCS Bábszínház, Paprika Jancsi Csúzlizdája, Felhővadászat, Kádár Ferkó Fotószínháza, Molyolda, Babtársulat)
• Színház két keréken – a Fillary Team közreműködésével
• Apa & Fia LEGO® Robot Szumó Csapatverseny (10.00-13.00 Városi Ifjúsági Klub)
• kézműves bemutatók, olvasó sarok, ínyencségek
• vesszőkosaras körhinta, népi játékok, komédiások

 

2016_05_07_budaors_fesztival (13)

2016_05_07_budaors_fesztival (18)

 

 

2018. május 6. vasárnap

PostART kulturális színtér

10.30-14.00 Post(OPEN)ART – Ecseteljünk közösen!

Művészek, akiket nézhetünk munka közben:
Győrfi András festőművész, Havas Csilla festőművész, Debreczeny Zoltán festőművész, P. Kovács Péter fémszobrász, Korbely István képzőművész, Szőke Péter Jakab festőművész, Ludvig Dániel festőművész, Mikó F. László festőművész, Gulyás Boglárka képzőművész,. Somogyi Ferenc szobrász
Budaörsi Latinovits Színház /Jókai Mór Művelődési Központ(Szabadság út 26.)
16.00 Óz, a nagy varázsló – táncjáték (Style and Passion Dance)

Városi Ifjúsági Klub ( Károly király út 3.)
18.30 Kollektív Alternatív Zeneműhely koncertje

Sportcsarnok (Budaörs, Hársfa u. 6.)
18.30 Orff: Carmina Burana – a VIVART Budaörsi Sinfonietta hangversenye

Szólisták: Rácz Rita,Haja Zsolt, Megyesi Zoltán

Közreműködik: a Budapesti Lantos Kórus (Gerenday Ágnes), a Vass Lajos Kórus (Bárd Judit), a Gesualdo Kamarakórus (Stimetz András), az Óbudai Kamarakórus (Erdős Ákos), az 1-es számú Általános Iskola kórusa (Farkas Lilla és Göncziné Szurdy Ágnes), a Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola kórusa (Horváthné Pálóczi Gyöngyi), az Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola Kórusa (Bangó Viktória)

Vezényel: Török Géza Liszt-díjas és Hauser József-emlékdíjas karmester

 

A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!

A műsorváltozás jogát fenntartják!

 

(Budaörsi Infó)

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.