Női röplabda NB I – Előnyben az MTK a Budaörssel szemben

(Budaörs, 2018. április 2., Budaörsi Infó) – Papírforma szerint alakult a női NB I Liga elődöntőjének első mérkőzése az MTK otthonában. A hazaiak 3:0-ra nyertek a Budaörs ellen, így 1–0-ra vezetnek az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A másik párharcban viszont meglepetésre a Haladás 3-1-re győzött Gödöllőn.

Eredmény, elődöntő, 1. mérkőzés:

MTK-Budaörsi DSE 3-0 (14, 22, 19)

Budapest, Szamos u., 100 néző. V.: Suba I., Halász E.

MTK: Kötél Zs. 6, Takács D. 12, Kis R. 11, Legross 9, Takács B. 7, Chatziefstratiadou 12. Csere: Nagy F., Szalai (liberók), Szabó Á. 1, Nyuka, Lesi. Vezetőedző: Tóth Gábor.

BDSE: Kilyénfalvi 3, Szabó L. 1, Radomszki 2, Ostorházi 2, Vezsenyi 10, Szabó D. 7. Csere: Maurer (liberó), Juraszik, Tóth E. 7, Szabó K. 4. Vezetőedző: Balogh István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:7, 21:11. II. játszma: 8:7, 14:16, 21:20. III. játszma: 8:3, 16. :10, 21:13.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az MTK javára.

A párharcok az egyik csapat harmadik győzelméig tartanak.