A Budaörsi NŐ 2018 – Vatamány Sándorné Krisztina: Fontos, hogy minél többen tanuljanak zenét, mert jobb emberek lehetnek

(Budaörs, 2018. március 28. – Budaörsi Infó/A Budaörsi NŐ) A Budaörsi NŐ fotókiállítást idén szervezték meg negyedjére Budaörsön. A kiállítás ezúttal is tíz – munkájukban és közösségi szerepvállalásukban -, kiemelkedő hölgyet mutat be, akik azért tesznek, dolgoznak nap mint nap, hogy nekünk budaörsieknek és Budaörsnek jobb legyen. A fotókat 2018. március 30-ig lehet megtekinteni a budaörsi Városházán. Cikk-sorozatunkban bemutatjuk az idei 10 budaörsi NŐT.  

 

A Budaörsi NŐ fotókiállítás megnyitóját  2018. március 8-án tartották a budaörsi Városházán.

A kiállításon 10 portréképet láthatnak az érdeklődők, minden hölgy képe mellett pedig egy bemutató írást.

A képek mellett 1-1 kézzel készített tükröt találnak, amit árverésre bocsátottak a szervezők. A licitekből befolyt összeggel pedig – a megszokottakhoz híven – egy budaörsi egyesületet/alapítványt támogatnak.

 

8viragos_tukor_budaorsino

 

De ki is a kiválasztott 10, és miért pont ők? Olvassák el cikk-sorozatunkban.

Minden nap egy új hölgyet mutatunk be a kiállításon olvasható leírás alapján.

 

abudaorsinok2018

 

 

Vatamány Sándorné Krisztina

 

“A nagy család és a gyermekeim közötti korkülönbség a család tagjaitól óhatatlanul is nagyfokú toleranciát, alkalmazkodó képességet kíván meg. Ez az, ami manapság oly sok emberből hiányzik. Miközben a reklámok, és a divatos menedzser-szólamok az önmegvalósítást és önmagunk előtérbe helyezését ismételgetik, könnyen elfeledkezünk arról, hogy legalább olyan fontos egy ember személyisége számára a „bajtársiasság”, ha észreveszi a társát, ha tud érzékenyen reagálni más gondjára, szomorúságára de örömére is.

Nos egy nagycsalád ebben is tud segíteni. Talán ezért is olyan fontos számomra a zene. Hiszen ott egyetlen hangszer vagy énekhang sem emelkedhet ki a többi közül a másik kárára. S ha van is egy-egy vezérszólam, annak a helye, szerepe nagyon is meghatározott, nem öncélú. A zenetanulás ezáltal válik jellemformáló erővé. Ezért olyan fontos, hogy minél többen szeressék és tanuljanak zenét, mert a segítségével jobb emberek lehetnek, és ez a legfontosabb…

Ahogy Arany János írja egyik versében: „Legnagyobb cél pedig, itt, e földi létben, Ember lenni mindég, minden körülményben.” (Arany J.: Domokos napra)”

 

Krisztina 2009-ben költözött Budaörsre családjával. Délutánonként az 1-es Számú Általános Iskolában tanít a Leopold Mozart Zeneiskola tanáraként szolfézst. 2015 óta segít a Vesperás szervezésében, éneklésében. A Görög-katolikus Szent Demeter Kamarakórus vezetője.

Célja, hogy a budaörsi gyerekeket minél jobban, és öntudatra nevelje. Születésétől kezdve elkísérte a zene, az ének. Édesapja papként, édesanyja pedig óvónőként is sokat énekelt. Mindkettőjüknek gyönyörű hangja volt. Kisgyerekkora óta tanult zenét, ami természetes volt számára. Mint ahogy az is, hogy zeneművészeti középiskolába, majd főiskolára járjon. Elvégezte a zeneművészeti egyetemet is. Az ország keleti részéből származik.

 

abudaorsino2018 (10)

 

Édesapja hajdúdorogi görög-katolikus parókus volt, s így ő is, ebben a Hajdú-Bihar megyei kisvárosban nőtt fel. Később tanulmányai Miskolcra hívták, majd szülővárosában kezdett dolgozni, mint zenetanár. Férjhez menetele után – mivel férje görög-katolikus pap – így több helyen is éltek, ahova a hivatása szólította, az egyre növekvő család együtt költözött. Így éltek Tiszaújvárosban, Kisvárdán, Mezőladányban és Érpatakon is.

Ezután következett Budaörs. Mint ahogy a korábbi költözések, így ez sem saját választás volt. 2009 nyarán ide helyezte a férjét a püspök atya, azóta ő a Budaörsön és környékén élő görögkatolikusok parókusa. 6 gyermekük van. A legkisebb már itt, Budaörsön született. Míg a nagyok egyetemisták, sőt van, aki dolgozik, a legkisebb még óvodás.

 

Vatamány Sándorné Krisztinát azért mutatták be A Budaörsi NŐ fotókiállítás keretein belül, mert segítőkészsége, az emberekhez való hozzáállása példaértékű.

 

A sorozat korábbi írásai idekattintva olvashatók:

 A Budaörsi NŐ 2018 – Nyikes Fatime: Az elsődleges az EMBER

A Budaörsi NŐ 2018 – Vágóné Némethy Adrien: Azt gondolom, hogy ha valami elég értékes ahhoz, hogy a célom legyen azért érdemes dolgozni!

A Budaörsi NŐ 2018 – Glósz Zsuzsa: A kulcsszó a befogadó család

 

 

(Budaörsi Infó/A Budaörsi NŐ)

 

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.