Női kézilabda NB I – Dunaújvárosi siker Budaörsön

(Budaörs, 2018. február 15. – Budaörsi Infó) – A Dunaújváros kilenc góllal győzött a Budaörs vendégeként a női kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

Nem sikerült megismételnie a Budaörsnek a Siófok ellen mutatott extra játékot, csak a mérkőzés legelején tudott lépést tartani a vendégekkel, sok volt a hiba és a pontatlanság.

A Budaörsön aratott kilencgólos győzelmével a Dunaújváros visszavette a 4. helyet az NB I-ben.

Eredmény:

Budaörs-Dunaújvárosi Kohász KA 28-37 (15-20)

Budaörs, 867 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi

BUDAÖRS: Sipeki – ERTL 6 (3), Hornyák Á. 4, Zsigmond 2, Pásztor 1, Szöllősi-Zácsik 4, FARKAS 5. Csere: Wéninger (kapus), Berta 1, Brettner 1, Szabadfi 1, Juhos 2 (1), Rácz R. 1, Kaczur. Edző: Mihály Attila

DKKA: Oguntoye – Klujber, Szekerczés 4 (2), Szalai B. 1, Cifra 1, MICIJEVIC 10, Kazai 3. Csere: Tomasevics (kapus), Dombi 1, Monori 2, KOVÁCS ANNA 8 (1), MOLNÁR B. 3, Nick 1, Grosch 1, Takács D. 2, Bulath. Edző: György László

Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 14. p.: 8–11. 20. p.: 11–14. 27. p.: 13–17. 36. p.: 15–23. 41. p.: 18–27. 50. p.: 22–34. 56. p.: 25–35

Kiállítások: 6, ill. 10 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3

A vezetőedzők döntése alapján a mérkőzés legjobbjai: Ertl Rebeka és Camila Micijevic

Mihály Attila:
Úgy gondolom, hogy az eredmény tükrözi a két csapat pillanatnyi tudását, formáját. Mi tudunk jobban játszani, nem a vereség ténye fáj, hanem az, hogy nem tudtunk olyan hőfokon játszani, mint nekünk, kisebb tudással kellene.

György László: Maximálisan felkészültünk a Budaörsből. Jól kezdtük a mérkőzést, fegyelmezettek voltunk, és szépen, fokozatosan jutottunk előnyhöz. Jó volt a védekezésünk és a gyors ellentámadásunk is – ez látszott az első félidőben dobott húsz gólon is. Örülünk a győzelemnek, gratulálok a csapatomnak a nagyszerű játékhoz!

14.  Békéscsabai ENKSE           13  1   –  12  322-406   2

A Budaörs továbbra is a tabella 9. helyén áll, két hét múlva hazai pályán a Kisvárdát fogadja.

(Budaörsi Infó / mti, fotó: budaorshandball.hu/Pozsonyi Roland)