Labdarúgó NB II – A Nyíregyháza kétszer egyenlített a Budaörs ideiglenes otthonában

(Budaörs, 2017. december 11. – Budaörsi Infó) Vasárnap délután rendezték a labdarúgó NB II 21., egyben előrehozott második tavaszi fordulóját. A Nyíregyháza kétszeri egyenlítés után egy pontot vitt haza a Budaörs ideiglenes otthonából, Tatabányáról.

A Nyíregyháza csapata kétszer is hátrányba került Tatabányán, ahol a Budaörs vendégeként szerepelt. A szabolcsiaknak újra és újra sikerült kiegyenlíteniük, így döntetlent értek el, ám azt még edzőjük, Lucsánszky Tamás is elismerte, hogy az eredmény inkább számukra hízelgő.

A Budaörsnél újra kiemelkedően játszott Czvitkovics Péter, aki előbb gólpasszt adott Kékesi Alexandernek, majd a második gólt ő maga lőtte.
BUDAÖRSNYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–2 (1–1)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Punyi Gyula, Márkus Péter)

BUDAÖRS: Bese B. – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Ódé – Czvitkovics, Csobánki (Sajbán Miklós, 78.), Bakos, Horváth E. – Sajbán Máté, Horváth R. (Deli, 75.). Szakmai igazgató: Bognár György

NYÍREGYHÁZA: Jova – Hinora, Fodor F., Kelemen D., Farkas M. – Kártik, Kesztyűs (Papp M., 84.), Rubus (Rezes, 60.) – Szinanovics (Bajzát, 84.), Gajdos, Pekár. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző:
Kékesi (1–0) az 5., Kesztyűs (1–1) a 10., Czvitkovics (2–1) az 53., Szinanovics (2–2) a 73. percben.

Bognár György:
Több helyzetet dolgoztunk ki, így valamivel közelebb álltunk a győzelemhez. A mezőnyjáték azonban kiegyenlített volt, ezért igazságos döntetlen született.

Lucsánszky Tamás: Végig futottunk az eredmény után. A játék képe alapján a Budaörs közelebb állt a győzelemhez, így örülök az egy pontnak.

Eredmények:

Békéscsaba 1912 Előre-Szeged 2011 3-1 (2-1)
Budaörs-Nyíregyháza Spartacus 2-2 (1-1)

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 52 pont, 2. Kisvárda 47, 3. Békéscsaba 37, …  9. Budaörs 30

Most két és fél hónapos szünet következik az NB II-ben, a következő fordulót február 25-én rendezik.