Labdarúgó NB II – A Budaörs győzött idegenben

(Budaörs, 2017. szeptember 25. – Budaörs) Az MTK kihasználta a Kisvárda vereségét, 5-2-re legyőzte hazai pályán a Soroksárt, így újra az élre állt a labdarúgó NB II-ben. A Budaörs vendégként legyőzte a Győrt.

Utolsóként a Kisvárda is elvesztette veretlenségét: az éllovas csapat vasárnap 3-2-re kapott ki a vendég Szolnoktól a tizedik fordulóban.

A Budaörs a második félidő elejére összeszedett kétgólos előnyét nem tudta eltüntetni a hazai együttes, amelynek csak a szépítésre futotta az erejéből.

ETO FC GYŐR–BUDAÖRSI SC 1–2 (0–1)

Győr, ETO Park, 1520 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán

GYŐR: Szatmári Z. – Bagi (Kabát, 61.), Nagy Á., Debreceni, Rokszin (Völgyi, a szünetben) – Csizmadia Z. (Szatmári L., a szünetben), Pongrácz – Kovács K., Magasföldi, Szimcsó – Zamostny. Vezetőedző: Bekő Balázs

BUDAÖRS: Kemenes (Bese B., 12.) – Menyhárt, Gyurácz, Tányéros, Medgyes – Horváth E. (Lengyel, a szünetben), Bakos, Czvitkovics (Csobánki, 85.), Sajbán Miklós – Deli, Sajbán Máté.

Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Sajbán Máté (0–1) a 43., Czvitkovics (0–2) az 51., Szimcsó (1–2) a 83. percben
Bekő Balázs: Azt gondoltam, hogy az elmúlt időszakban kifelé mászunk a gödörből, de most visszarángattuk magunkat oda. Sajnos mást kaptam a hétvégi mérkőzésen, mint a hétköznapokon, az edzéseken. Negyedóra futballal nehéz meccset menteni.

Bognár György: Győrben nyerni különösen jó érzés. A találkozó nagy részében jól játszottunk, de kétgólos vezetésünk után több játékosom is érthetetlenül visszavett a tempóból.

Merkantil Bank Liga NB II, 10. forduló:

MTK Budapest-Soroksár SC 5-2 (2-1)
FC Csákvár-Békéscsaba 1912 Előre 0-6 (0-3)
ZTE FC-Budafoki MTE 2-2 (0-1)
ETO FC Győr-Budaörs 1-2 (0-1)
Soproni VSE-Dorogi FC 1-2 (0-1)
Kisvárda-Szolnoki MÁV FC 2-3 (0-1)
Ceglédi VSE-Gyirmót FC 0-4 (0-3)
Mosonmagyaróvár-Nyíregyháza Spartacus 2-2 (1-0)
Szeged 2011-KBSC 0-1 (0-0)
BFC Siófok-Vác FC 0-2 (0-1)

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 25 pont, 2. Kisvárda 23 (24-13), 3. Kazincbarcika 23 (13-10) …  13. Budaörs 12 (19–20)

(Budaörsi Infó, forrás: nemzetisport.hu)