Bravúr – Idegenben szerezte meg első győzelmét a Budaörs Handball

(Budaörs, 2017 szeptember 21. – Budaörsi Infó) A női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján 23-22-re győztek Mihály Attila tanítványai a Kisvárdai KC otthonában. Ezzel megszerezte első győzelmét a szezonban Budaörs felnőtt női csapata.

A Budaörs bravúros győzelmet aratott Kisvárdán, nem kis részben a kilenc találatig jutó Szöllősi-Zácsik Szandrának köszönhetően a második félidőben több gólos hátrányt ledolgozva.

A címvédő Győr magabiztosan, 11 góllal győzte le a vendég Siófokot.

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros otthonában a szünetben még öt góllal vezetett a Békéscsaba, ám a zöld-fehérek megfordították a találkozót, így végül három góllal nyertek.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–BUDAÖRS HANDBALL 22–23 (11–10)

Kisvárda, 1170 néző. V: Hargitai, Markó

KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán Adrienn 1, Hakunova 3, Radojevics 2, Milanovic-Litre, TRISCSUK 7 (1), Rocha 2. Csere: Triffa (kapus), DMITROVICS 7 (2), Szabó V., Umanec. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter

BUDAÖRS: SIPEKI – JUHOS 4 (2), Szabadfi 1, HORNYÁK Á. 5, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 9, PÁLOS-BOGNÁR 3 (1), Farkas E. Csere: Wéninger (kapus), Zsigmond V., PÁSZTOR 1, Berta B. Edző: Mihály Attila

Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 16. p.: 4–7. 22. p.: 8–8. 25. p.: 10–9. 37. p.: 14–11. 41. p.: 17–13. 47. p.: 18–17. 52. p.: 19–19. 55. p.: 20–21. 59. p.: 21–23

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3

Mátéfi Eszter: – Nem gondoltam volna, hogy nem tudjuk itthon tartani a két pontot, talán a fehérvári győzelem elaltatta a csapatot. Mondhatni, időben jött a pofon, ettől több kell.

Mihály Attila: – Inkább küzdelmes, mint jó mérkőzést láthattunk, a végén mi voltunk kicsit szerencsésebbek. Mivel mindkét csapat átalakult a nyáron, sok volt az egyéni megoldás, ennél mindkét fél tud majd jobban játszani.