A Szakály Mátyás pedagógus díj díjazottjai 2017-ben

(Budaörs, 2017. szeptember 19. – Budaörsi Infó) Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a közoktatásért folytatott kiemelkedő szakmai tevékenység megbecsüléseként alapította a Szakály Mátyás Pedagógus Emlékérmet 1993-ban. A mai képviselő-testületi ülésen három pedagógus vehette át ezt a díjat. Gratulálunk! A díjazottakkal készült interjúinkat hamarosan olvashatják hírportálunkon. 

 

 

Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a közoktatásért folytatott kiemelkedő szakmai tevékenységük megbecsüléseként 2017-ben Szakály Mátyás Díjat adományozott a következő pedagógusoknak:

Kertészné Babják Hedvig (Herman Ottó Ált. Isk.)

Szirmai Csabáné (Bleyer, Árpád u. korábbi vezetője)

Tersánszkyné Nyitrai Éva (Vackor Óvoda)

 

dijazottak5

 

 

Szakály Mátyás díjazottak 2017-ben

 

Kertészné Babják Hedvig

 

dijazottak3

 

Kertészné Babják Hedvig 1977 óta dolgozik pedagógusként, Budaörsön 1996 óta tanít, 2001-től a Budaörsi Herman Ottó Általános Iskolában.

Alsós tanító néni. A matematika tanítás nagy szívügye. Nagy lelkesedéssel, odaadással, precizitással adja át szerteágazó tudását tanítványainak.

Mindenkiből kihozza a képességeinek megfelelő tudást. Hogy ezt elérje, rengeteget korrepetál, sokszor kiemel gyerekeket a délutáni tanulásról, ha van egy kis szabadideje.

A tehetséggondozásban is élenjár. A Hermanban töltött évek alatt sok tanítványa ért el különböző versenyeken nagyon jó eredményt. A városi versenyen az elsők között végeznek tanítványai. A Zrínyi Matematika Versenyen mindig vannak megyei helyezettjei, és többször is volt már országos helyezett tanulója. A Bolyai és a Kockakobak matematika versenyeken is lettek az idén országos és megyei helyezettek tanítványi közül.

Mindig szívesen segít kollégáinak szakmai vagy egyéb területen. A fiatalokat felkarolja, és észrevétlenül irányítja a tudás átadásának helyes útja felé.

Soha nem lankadó lendülettel dolgozik az iskolában. Ha kell a felső tagozaton is tanít, mert ott van szükség matematika tanárra.

40 évet töltött a pedagógus pályán. Amit és ahogyan ez idő alatt tett mindenki számára példaértékű lehet, ezért a Képviselő-testület részére Szakály Mátyás Pedagógus Emlékérmet adományoz.

 

 

Szirmai Csabáné

 

dijazottak4

 

Szirmai Csabáné, Margó egy évtizeden keresztül vezette a Bleyer Jakab Német Nemzetiségi Általános Iskola, Árpád utcai Tagintézményét.

A Tagintézmény fokozatos fejlődése, változatos, sokrétű és speciális szakterületeinek megteremtése, és az azokban elért eredmények bizonyították sok éves vezetői és pedagógiai tapasztalatát.

Szakmai hozzáértéssel, pedagógiai elkötelezettséggel végezte intézményfejlesztési elképzeléseit, és az iskolavezetésre vonatkozó feladatait. A minőségi fejlődést a hagyományok megtartásával, az új, sikeres kezdeményezésekre támaszkodva valósította meg.

Figyelembe vette a mai kor igényeit, kihívásait, a fenntartó, a pedagógusok, a szülők és a tanulók elvárásait.

Jól ismerte, és követte a város kitűzött oktatási céljait, alkalmazkodott a helyi adottságokhoz, kihívásokhoz.

Nyitott volt az új felé, fáradhatatlanul kereste a lehetőségét annak, hogy vonzóvá tegye az intézményt a diákok számára. Kihasznált minden olyan lehetőséget, amely lehetővé tette, hogy az általa vezetett iskola megfeleljen a XXI. század elvárásainak.

Lényegesnek ítélte az intézmény sokszínű terápiás kínálatát, és azok minőségi fejlesztését. Korszerű iskolavezetési koncepciót valósított meg, mely teljes mértékben gyermek-centrikus szemléletet tükrözött.

Szirmai Csabáné személye, szakmai és pedagógiai felkészültsége, vezetői gyakorlata, emberi hozzáállása alapján Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete SZAKÁLY MÁTYÁS Pedagógus Emlékéremmel tünteti ki.

 

 

Tersánszkyné Nyitrai Éva

 

dijazottak2

Tersánszkyné Nyitrai Éva pedagógusi pályáját képesítés nélküli óvónőként kezdte, majd a Soproni Óvónőképző Intézetben 1980-ban szerzett diplomát.

Budaörsön a Vackor Óvodában 1996 óta dolgozik, 2006-tól, mint intézményvezető. 2002-ben ELTE Tanító- és Óvónőképző Főiskolai Karán fejlesztő pedagógusként szakvizsgázott. 2014-ben az Apor Vilmos Katolikus Egyetemen óvodavezetői szakvizsgát tett.

Pályája során lelkiismeretesen és nagy türelemmel, szakmai felkészültséggel végzi munkáját. Folyamatosan képezi magát. Személyes példamutatásának, innovatív személyiségének köszönhetően korszerűsödött, szépült a Vackor Ovi, hathatós támogatásával 2015-ben másodszor is elnyerték a Zöld Óvoda címet.

Munkájában igényes, szakmai kompetenciáit folyamatosan frissíti. Színes pedagógiai, módszertani tudással rendelkezik. Pedagógiai magatartása, a nevelési problémák humánus kezelése példaértékű. Kollégáit is folyamatos megújulásra ösztönzi. A szülőkkel és a partnerekkel nagyon jó kapcsolatokkal rendelkezik.

Az intézmény vezetőjeként immár 9 éve kiválóan hasznosítja irányító, szervező képességét. Több mint két évtizedes példaértékű szakmai munkája, emberi magatartása alapján adományozta neki a Képviselő-testület a Szakály Mátyás díjat.

 

 

Budaors_szakaly_matyas_dij_2017

 

A Szakály Mátyás Díjról:

 

Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testülete a közoktatásért folytatott kiemelkedő szakmai tevékenység megbecsüléseként alapította a Szakály Mátyás Pedagógus Emlékérmet 1993-ban.

 

Az Emlékérem adományozható

a) életművéért annak a pedagógusnak, aki Budaörs Városáért kiemelkedő tevékenységet végzett,
b) annak a pedagógusnak, aki

–  folyamatosan magas színvonalon folytat nevelő-oktató munkát és az óvoda, iskola sajátos arculatának egyik meghatározó egyénisége,

–  munkájával óvodájának, iskolájának, Budaörs Városnak elismerést szerzett;

–  példamutató magatartást tanúsít a közösségi és a magánéletben;

–  legalább 10 évet budaörsi nevelési-oktatási intézményben pedagógusként nevelt, tanított, oktatott.

Az Emlékérem mellé díszoklevél jár, valamint az adományozottat a mindenkori minimálbér ötszöröse illeti meg. Szintén egy ÓRÁT is kap a díjazott.

 

Gratulálunk a díjazottaknak!

 

(Budaörsi Infó)

 

 

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.