Labdarúgó NB II – Biztosítva a bennmaradást, a Budaörs legyőzte a Soroksárt

Budaörs, 2017. május 22. (Budaörsi Infó / MTI) – A Budaörs pályaválasztóként két góllal nyert a feljutásért küzdő Soroksár ellen a labdarúgó NB II 36. fordulójában, Tatabányán.

Tíz mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 36. fordulójában.

A Budaörs pályaválasztóként meglepetésre 4–2-re legyőzte a feljutásért versenyben lévő Soroksárt, és ezzel biztossá tette bennmaradását. A vendégeknél hiába szerzett két gólt ismét Lovrencsics Balázs, ez kevés volt, az ötletesen és felszabadultan futballozó budaörsiek szinte végig vezetve nyertek.

BUDAÖRSI SC–SOROKSÁR SC 4–2 (2–1)

Tatabánya, 150 néző. Vezette: Kovács Gergely (Bertalan Dávid, Király Zsolt)

BUDAÖRS: Horváth G. – Menyhárt, Kinyik, Tányéros, Papp – Petró, Sajbán Miklós, Stieber A. (Marques-Airosa, 90.), Sajbán Máté – Horváth R. (Csobánki, 63.), Deli (Pethő, 83.). Vezetőedző: Bognár György

SOROKSÁR: Jova – Lorentz, Gyepes, Gengeliczki, Silye (Nagy O., 78.) – Fülöp N. (Sándor I., 61.), Csilus, Huszák, Haris – Szilágyi P. (Gárdos, 61.), Lovrencsics B. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Gólszerző: Steiber A. (11-esből, 1–0) a 15., Horváth R. (2–0) a 26., Lovrencsics B. (2–1) a 39., Petró (3–1) a 73., Lovrencsics B. (3–2) a 88., Sajbán Máté (4–2) a 93. percben

Bognár György: – Baráti szívességet tettünk a Soroksárnak azzal, hogy megvertük őket, így legalább nem okoznak maguknak bajt az élvonalban… Ezt a mérkőzés előtt az edzőkollégával is megbeszéltem.

Lucsánszky Tamás: – Ebben a szezonban először valóban bután futballoztunk. A mérkőzés fordulópontjaiból rosszul jöttünk ki, pedig több esélyünk volt megnyerni ezt az összecsapást, mint elveszíteni. Sajnálom, hogy ha már egyszer kiszálltunk a feljutásért folytatott versenyből, akkor azt egy ilyen gyenge teljesítménnyel tettük.

A mérkőzésről azt írja a bsc1924.com, hogy nagyon jó iramban, nem megilletődve kezdtük a mérkőzést a feljutásért küzdő Soroksár ellen. Az első Budaörsi helyzetig a 4. percig kellett várni. Horváth Gábor hatalmas kirúgása találta elől Horváth Rolandot, aki egy átvételt követően ballal lőtt kapura, Jova hatalmas bravúrral tudott védeni. A 15. percben megérdemelten megszereztük a vezetést. Deli harcolt ki tizenegyest, a labda mögé Stieber állt, aki a jobb alsóba gurított 1-0

A Soroksár a bekapott gól után kétszer is tesztelte Horváth Gábort a kapuba, aki remekül védett mindkét alkalommal. A 27. percben érkezett a második találatunk is. Horváth Roland kapott remek indítást a félpályán, a labdával a kapuig meg sem állt, lövése a jobb alsóba landolt 2-0

A 39. percben a Soroksáriak gólfelelőse, Lovrencsics Balázs szépített. Lovrencsics kapott remek labdát a védelem mögé, majd passzolt el a kilépő Horváth Gábor mellett a bal alsóba 2-1

A mérkőzés 73. percében Petró cselezte ki a védőjét, majd 18 méterről a jobb felsőbe lőtt 3-1 A 88. percben ismételten Lovrencsics Balázs szerzett gólt a vendégeknek. Lovrencsics érkezett középen a szögletre, majd fejelt a bal felsőbe 3-2

A hosszabbításban nagyon közel került a Soroksár a pontszerzéshez, Sándor beadására érkezett Lovrencsics, fejese a jobb kapufáról pattant ki. A 93. percben Sajbán Máté feltette az i-re a pontot. Máté cselezte ki a védőjét a tizenhatoson belül majd passzolt a jobb alsó sarokba 4-2

Az elmúlt héten Kozármislenyben hatot tudtunk rúgni, ezúttal pedig négyet egy NB I-be vágyó Soroksárnak. A Soroksár legyőzésével biztossá tettük bennmaradásunkat az NB II-ben, és feljöttünk a tabellán a 13. helyre!