Labdarúgó NB II – A Budaörs a 95. percben egyenlített Nyíregyházán

Budaörs, 2017. április 17., hétfő (Budaörsi Infó / MTI) A Békéscsaba sorozatban ötödször győzött a labdarúgó NB II-ben: a vasárnapi, 30. fordulóban Cigándon diadalmaskodott fölényesen, 5-0-ra. A Budaörs a 95. percben egyenlített, így pontot hozott Nyíregyházáról.

A Nyíregyháza a 43. percben került előnybe a Budaörs ellen: Szécsi Márk hozta kihagyhatatlan helyzetbe Rudolf Gergelyt (1–0). A hazai csapat nagyon közel került hozzá, hogy öt vereséget követően győzelmet ünnepelhessen, de az előző fordulóhoz hasonlóan most is a hosszabbítás végén kapitulált (ezúttal a 95. percben) Sajbán révén. A végeredmény 1–1.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BUDAÖRS 1–1 (1–0)

Nyíregyháza, Városi Stadion 700 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szalai, Máyer)

NYÍREGYHÁZA: Hermány – Szokol, Rubus, Máté, Farkas – Kónya (Harsányi 71.), Kártik, Holdampf – Rudolf (Tamási, 90. p), Szécsi, Dragóner (Sinanovic, a szünetben). Vezetőedző: Véber György

BUDAÖRS: Vajda – Kinyik, Wild, Tányéros, Csobánki (Deli 60.), Papp, Sajbán Miklós, Stieber (Csillag, 81.), Sajbán Máté, Petró, Marques-Airosa (Horváth R., 73.). Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Rudolf (1–0) a 43., Sajbán (1–1) a 95. percben

Véber György: – Igazságos döntetlen született. Az első félidőben lélektanilag jókor lőttük a gólt, a második félidőben azonban nem játszottunk jól, és megint a 95. percben veszítettünk pontokat.

Bognár György: – Úgy érzem rászolgáltunk az egy pontra. A második játékrészben több helyzetünk is volt, a végén pedig sikerült az egyenlítés.

A listavezető Puskás Akadémia 1-0-ra nyert Zalaegerszegen.

Az éllovas felcsútiak ezzel már kilenc találkozó óta nem találtak legyőzőre, és mivel üldözőik közül a Kisvárda csak döntetlent ért el a Vác ellen, a Soroksár pedig kikapott a Siófok vendégeként, előnyük hét pontra nőtt.