Labdarúgó NB II – Pontot hozott idegenből a Budaörs

Döntetlent játszott a Budaörs idegenben. A Puskás Akadémia 2-0-ra nyert Sopronban a labdarúgó NB II vasárnapi, 24. fordulójában, míg a Balmazújváros a Csákvár otthonából távozott három ponttal.

Az első félidőben csapatunkat, a másodikban a hazaiakat támogatta a szél.

CIGÁND SE–BUDAÖRSI SC 1–1 (0–1)

Cigánd, 400 néző. Vezette: Takács Tamás (Szilágyi Norbert, Csatári Tibor)

CIGÁND: Sánta T. – Molnár R., Csicsvári, Oltean, Kasza – Varga K. (Balogh A., 83.), Kuti, Nicorec (Katona Gy., 65.), Baksa (Angyal N., 53.) – Popescu, Barcsay. Szakmai igazgató: Szénay Péter

BUDAÖRS: Horváth G. – Menyhárt, Kinyik, Tányéros Á., Ódé (Csobánki 88.) – Horváth L.  – Petró (Deli, 62.), Stieber A. (Sajbán Miklós, a szünetben), Sajbán Máté, Papp M. – Pethő. Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Pethő (0–1) a 23., Popescu (1–1) a 69. percben

Szénay Péter – A szél nagyban befolyásolta a csapatok játékát. Az első félidőben, amikor nem minket segített, képtelenek voltunk megtartani a labdát, de a másodikban sokkal veszélyesebben játszottunk.

Bognár György – Igazságos az eredmény, mindkét csapat abban a félidőben játszott jól, amelyikben a szél támogatta. Mondhatni, ez volt a kapaszkodó, az első játékrészben csapatom, a másodikban a hazaiak veszélyeztettek többet.
Merkantil Bank Liga NB II, 24. forduló:
    ————————————–

Békéscsaba 1912 Előre-Szolnoki MÁV FC 0-2 (0-1)
FC Csákvár-Balmazújváros 1-2 (1-0)
Swietelsky-Sopron – Puskás Akadémia 0-2 (0-0)

Kisvárda-Kozármisleny 3-0 (1-0)
BFC Siófok-Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0)

Az élcsoport: 1. Soroksár 48 pont/24 mérkőzés (45-21), 2. Puskás Akadémia 48/24 (42-29), 3. Balmazújváros 46/23 … 15. Budaörs 27/24

(Budaörsi Infó / kép: bsc1924.com)