Női röplabda NB I – Budaörs-siker

A Vasas egy sima és két szoros játszmában legyőzte a vendég Jászberényt a női röplabda NB I szombati játéknapján. A nullapontos Palota nem szerezte meg első győzelmét: a Budaörstől szenvedett 3:0-s vereséget.

Eredmények:

Budaörsi DSE-Palota RSC 3-0 (14, 16, 18)

Vasas Óbuda-Jászberényi RK 3-0 (17, 22, 23)

Budaörsi DSE – Palota RSC 3:0 (14, 16, 18)

Budaörs, 50 néző. V: Éva, Nagy L.

Budaörs: Vezsenyi 11, Szabó L. 9, Antal 15, Imreh 4, Rácz 10, Horuczi 8. Csere: Szabó D. (libero), Roma 1, Boller. Vezetőedző: Ratimorszky Károly.

Palota: Bodnár 1, Balczó 6, Nyuka 2, Szelle 6, Oláh 3, Kotlárik 1. Csere: Hadnagy B. (libero), Király 7, Tóth E., Lászlop 2, Vígh 4, Vizi, Durst. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:5, 16:9 21:11. II. játszma: 8:6, 16:10, 21:13. III. játszma: 7:8, 16:13, 21:14.

Ratimorszky Károly: – Rendkívül fontos mérkőzés volt, mindkét csapat nagyon készült a meccsre. A Palota három játékost is igazolt, hogy meg tudjon lepni minket. Az elején egy kicsit könnyelműek voltunk, de amikor ezt szóvá tettem, onnantól kezdve átvettük a játék irányítását. Gratulálok a csapatomnak a mai teljesítményhez, de az ellenfélnek is, hogy meg tudta nehezíteni a győzelmünket.

Fekete Krisztina: – Nagyon sajnálom, hogy így alakult ez a találkozó, mert számunkra ez egy nagyon fontos meccs volt. De amíg néhány játékosom fejében nem tudatosul az, hogy ez egy csapatjáték, addig sajnos nem fogunk tudni jó eredményeket elérni.