Labdarúgó NB II – Győzött és feljutott a Mezőkövesd, a Budaörs a középmezőnyben végzett

Vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 30. fordulójának összes mérkőzését. A Mezőkövesd 4-0-ra legyőzte a Dunaújvárost a labdarúgó NB II 30., utolsó fordulójában, így feljutott az élvonalba. A Budaörs a középmezőnyben végzett.

A másodosztály bajnoka, a Gyirmót mögött a mezőkövesdiek zártak a második helyen, így 2014-es kiesésüket követően júliustól ismét az NB I-ben szerepelhetnek.

A ZTE FC-Ajka mérkőzés a heves esőzés miatt 18.30 órakor kezdődött. Az 5-0-s meccsen mesterhármast elérő Daru Bence lett az NB II gólkirálya 22 találattal.

Először nyert csákvári „albérletében” a Budaörs, amely a Pest megyei rivális Vácot győzte le, amely már az előző fordulóban biztosította bennmaradását.

BUDAÖRSI SC–VÁC FC 3–0 (2–0)

Csákvár, 200 néző. Vezette: Kulcsár Katalin (Horváth Zoltán, Kepe Arnold)

BUDAÖRS: Szentpéteri – Miskei, Hegedűs J., Csobánki, Ódé – Csillag (Varga B., a szünetben), Menyhárt (Tóth P., 55.), Sajbán Miklós, Sajbán Máté – Papp M. (Bogáti, 67.), Ferkó. Vezetőedző: Miskei Attila

VÁC: Fehér Z. (Czirjék, a szünetben) – Görgényi, Tányéros G., Tóth F., Németh G. – Rása – Frank, Kószás (Antus, a szünetben), Csirszki, Zsolnai – Tóth Barna (Pölöskei P., a szünetben). Vezetőedző: Nagy Tibor

Gólszerző: Menyhárt (1–0) a 10., Hegedűs J. (11-esből, 2–0) a 45., Sajbán Miklós (3–0) a 60. percben

Kiállítva: Tóth F. (gólhelyzetben buktatta Sajbán Miklóst) a 44. percben

Miskei Attila
: – Jó játékkal és magabiztos győzelemmel zártuk a bajnokságot.
Nagy Tibor: – Az eredmény igazából nem is érdekelt, mert tulajdonképpen játszottunk egy jó vízilabda mérkőzést…