Még mindig floppylemezekkel kezeli nukleáris fegyvereit az Egyesült Államok

Még mindig floppylemezeket és 1970-es évekbeli számítástechnikai rendszert használ a Pentagon az Egyesült Államok nukleáris fegyverarzenáljának kezelésére – számolt be csütörtökön az amerikai kongresszus vizsgálati szerve, a kormány elszámoltatásáért felelős hivatala, az U.S. GAO.

 

Az amerikai védelmi tárca még mindig mintegy 20 centiméter átmérőjű hajlékonylemezekkel ellenőriz és kezel olyan fegyvereket, mint az interkontinentális ballisztikus rakéták vagy a nukleáris bombázók – áll a kongresszusi hivatal jelentésében. Ez alól más tárcák sem kivételek, a pénzügyminisztérium például az 1950-es években használt programozási nyelvre támaszkodik.

Valerie Henderson alezredes, a Pentagon szóvivője közölte: ezt a rendszert azért használják még mindig, mert működik.

Az 1970-es évekbeli számítástechnikai eszközök, köztük az 1976-os IBM Series-1 16 bites számítógépek karbantartása évi mintegy 60 milliárd dollárjába (mintegy 17 ezer milliárd forint) kerül az amerikai adófizetőknek.

Henderson hozzátette, hogy a tervek szerint 2017-re cserélik le a floppylemezeket biztonságos digitális eszközökre. A korszerűsítés már zajlik, az új digitális rendszer várhatóan 2020-ban váltja le az elavult technológiát.

 

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.