Labadrúgó NB II – Kikapott itthon a Budaörs

A Budaörs 3-1-re kikapott hazai pályán a Szegedtől a labdarúgó NB II 7. fordulójának szombati játéknapján.

A labdarúgó NB II hetedik fordulójában a sereghajtó Vác megszerezte első győzelmét, miután hazai pályán 1–0-ra megverte a Szolnokot. A sorozatban négy meccset megnyerő Budaörs kikapott a Szegedtől, míg a Balmazújváros izgalmas végjáték után győzte le a Sopront. A listavezető Mezőkövesd hazai pályán 2–1-re alulmaradt a Gyirmóttal szemben, amely a második félidő elején Paku Roland révén tizenegyest hibázott, de Tóth Norbert góljával a hajrában eldöntötte a meccset. A Csákvár kikapott Dunaújvárosban, az Ajka pedig nem bírt a továbbra is nyeretlen Soroksárral.

Sorozatban négy győzelem után elszenvedte szezonbeli második vereségét a Budaörs, amely hazai pályán 3–1-re kikapott a Szegedtől. A házigazdák kezdték jobban a meccset, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést Geiger Norbert góljával. A Tisza-parti együttes azonban nem sokáig örülhetett, hiszen négy perccel később Csillag Dárius egyenlített. A második félidő a Szegednek sikerült jobban, ám ehhez az is kellett, hogy a játékvezető az 54. percben kiállítsa a hazaiaktól Tányéros Ádámot. Az esetet követően Germán Tamás talált be tizenegyesből, míg a hosszabbításban Geiger tette biztossá a vendégek sikerét. A Szeged négy idegenbeli meccsén 11 gólt kapott, ám kétszer így is nyert – írta a meccsről a Nemzeti Sport Online.

BUDAÖRSI SC–SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 1–3 (1–1)
Budaörs, 400
néző. Vezette: Nagy Róbert (Mohos Milán, Szalai Balázs)

BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L., Tányéros Á., Hegedűs J., Lajer – Csobánki, Csillag D. (Gaál Sz., 57.) – Márques-Airosa (Sajbán Máté, 59.), Bogáti, Papp M. – Szabó V. (Varga B., 67.). Vezetőedző: Miskei Attila

SZEGED: Szántai – Achim, Farkas M., Tóth G., Mészáros M. – Berde – Szabó P., Zelenyánszki (Oláh G., 80.), Király P. (Andorka, 91.), Geiger – Germán. Vezetőedző: Klausz László

Gólszerző: Geiger (0–1) a 12., Csillag D. (1–1) a 17., Germán (11-esből, 1–2) az 55., Geiger (1–3) a 93. percben

Kiállítva: Tányéros Á. (gólhelyzetben fellökte Germánt) az 54. percben

Miskei Attila:
Az első tíz percben lerendezhettük volna a három pont sorsát, de a két kapufánál és a százszázalékos ziccerünknél is kifelé pattant a labda. Továbbra is megalkuvás nélkül küzdünk.

Klausz László: Nagyon taktikusan játszottunk, és az ellenfél hibáit, valamint emberelőnyünket kihasználva sikerült egy nagyon jó Budaörsöt legyőznünk.