A Budaörsi Sport Club aktuális eredményei

(Budaörs, 2015. június 16. – Budaörsi Infó) A Budaörsi Sport Klub a 2015-ös évben is aktívan részt vesz a sportéletben. Nézzék meg cikkünkben az elmúlt hetekben elért eredményeiket.

ATLÉTIKA – Farkas Dominik 100 méteren a serdülők közt aranyérmet szerzett

KARATE – A Budaörsi SC Karate Szakosztályától két versenyző sikeresen kvalifikálta magát: Fogács Tamás katában (formagyakorlat) a junioroknál és Juhász Bernadett kumiteben (küzdelem) a -68 kg-os U21-es lányok között.

TENISZ – Az Országos Diákolimpia Döntőben az L4- es korcsoportban Kótány Katica (BSC) megérdemelten megnyertek  versenyt

Atlétika:

Eredmények (2015.05.18.-06.07):

2015.06.06 (Veszprém):

A BSC atlétái a dobogón! Veszprémben megrendezésre került fiú 100 méteres síkfutásban a serdülő ligát Farkas Dominik nyerte 11.61-es idővel, harmadik Kalovits Balázs 11.86-os eredménnyel. Tárai Dániel is döntős volt, ő hatodik lett. Szabó Nikolett negyedik, Nick Ádám a hatodik helyet szerezte meg a Szuperligában.

Karate:

2015.05.30 Nemzetközi Karate Verseny (Pozsony):

Május 30-án egy komoly nemzetközi gyerekversenyen vettek részt karatésaink Pozsonyban. A verseny 6-7 éves kategóriától egészen junior korosztályig volt megrendezve. Nagyon szép eredményeket értek el a versenyzőink. Mivel egy kategóriában  nagyon nagy volt a mezőny, ezért a bronzéremért 4-5 akár 6 meccset is kellett nyerniük.

Eredményeink:

Borbás Botond 3. helyezett (10-11 évesek között)

Mészáros Botond 3. helyezett (12-13 évesek között)

Szedő Luca 3. helyezett (12-13 évesek között)

Forgács Tamás 2. helyezett (junior / 16-17 évesek között)

Ez a pozsonyi megmérettetés volt az utolsó kvalifikációs verseny a novemberi korosztályos világbajnokságra, amit Indonéziában, Jakartaban rendeznek meg. A Budaörsi SC Karate Szakosztályától két versenyző sikeresen kvalifikálta magát: Fogács Tamás katában (formagyakorlat) a junioroknál és Juhász Bernadett kumiteben (küzdelem) a -68 kg-os U21-es lányok között.

ForgacsTamas

Forgács Tamás

JuhaszBernadett

Juhász Bernadett

Tenisz:

Eredmények (2015.05.18-06.07):

A Budaörsi SC tenisz szakosztályának II. osztályú csapata Hatvanban vendégeskedett. A Gyöngy csapata ellen lépett pályára és, sajnos, 7:2 arányban alulmaradt, ahol 4 meccs is döntő szettben dőlt el. Ezzel a tavaszi forduló véget is ért ebben az osztályban. Szeptemberben folytatódik.

2015.05.23-25 Kelemen Imre Emlékverseny (Budaörs):

A korosztályos versenyzők számára is volt lehetőség bizonyítani a hétvégén. Május 23-25-ig rendezték meg Budaörsön a Kelemen Imre Emlékversenyt. Indultak a BSC legkisebbjei is. Babinecz Barbara 5. lett az L 12-es kategóriában, Sárközi Richárd 9. F 12-ben, Tömő Ákos 5., Tömő Dani 6. és Babinecz Bence pedig 7. L 16-ban.

2015.05.30-31 Fortuna Kupa (Budapest):

2015.05.30- 31. között tartották meg a Fortuna Kupát Budapesten, ami 100.000 Ft összdíjazású verseny. Ezen a versenyen indult a BSC tenisz szakosztályának legeredményesebb férfi versenyzője is, Szendrői László és a hírnevének megfelelően meg is nyerte a versenyt és így elhozta az 1. helyezésért járó kupát.

2015.06.01-05 Diákolimpia Országos Döntő (Siófok):

2015.06.1-5-én rendezték meg a Diákolimpia Döntőt a teniszezők számára Siófokon. Kiváló eredmények születtek a BSC teniszezőinek is köszönhetően. Az L4- es korcsoportban Kótány Katica (BSC) és Borsos Réka (BTC) megérdemelten megnyerték  versenyt és 1. helyezettek lettek. Az L6-os korcsoportban, pedig Such Petra (BSC) és Hollósy Laura (Ábris Team, de a BSC edzésein vesz részt) a 2. helyezettek lettek.

2015.06.04-07 Felnőtt I. Osztályú Vidék Bajnokság (Budaörs):

2015.06.4-7-ig Budaörsön rendezték meg a, Budaörsi Sport Club rendezésében, a Felnőtt I. Osztályú Vidék Bajnokságot. Diadalmaskodtak a BSC teniszezői, főleg a férfi kategóriában. Szendrői Laci, mint az várható volt, 1. helyezett lett, Tili Balázs 2., míg Kulhanek Attila 3.. A lányok is indultak és Such Petra 3., Kótány Katica 5., Szalontai Fruzsina  pedig 6. helyezettek lettek.