A Budaörsi Sport Club aktuális eredményei

(Budaörs, 2015. május 4. – Budaörsi Infó) A Budaörsi Sport Klub a 2015-ös évben is aktívan részt vesz a sportéletben. Nézzék meg cikkünkben az elmúlt hetekben elért eredményeiket.

Legkiemelkedőbb eredmények & történések:

KARATE – A junior, U21, felnőtteknél szép eredmények születtek: Juhász Bernadett mind U21-ben, mind felnőttben Magyar Bajnok lett.

ASZTALITENISZ – Pergel Szandra és párja a világ legjobb 16 vegyes párosa között

Asztalitenisz:

Eredmények (2015.04.13-26):

Április 25: Budaörsi Pingpong Napja és felnőtt egyéni világbajnokság
2015. április 25-én, szombaton 0:00 órától 24:00 óráig pattogott a pingpong labda a Városi Sportcsarnokban. A rendezvény sikeresen megmutatta azt, hogy az asztalitenisz sportág minden szinten űzhető, és örömmel űzhető.

A 24 óra folyamán sokan jöttek be csak úgy pingpongozni, más sportág képviselői is asztalhoz álltak, az aulában pedig barátságos, spontán létrejött pingpong meccsek zajlottak. Szerepet kapott a versenysport is, ráadásul mindkét bajnoki mérkőzésen fölényes budaörsi siker született; délelőtt az NBI-es férfi csapatunk 16:2 arányban győzte le a Kecskeméti Spartacust, délután pedig az Extra Liga Négyes Döntőjére (Final Four) készülő női csapatunk 7:0 arányban győzte le a Soltvadkert TE csapatát.

bsc2

Juhász Bernadett

A nap folyamán szakosztályunk valamennyi tagja képviseltette magát és segítette a rendezvény sikerességét. A Budaörsi Pingpong Napját jelenlétével megtisztelte Wittinghoff Tamás Budaörs Város polgármestere is, aki a régi edzések emlékére ütőt ragadott és együtt sportolt Fazekas Máriával, szakosztályunk Európa Bajnok versenyzőjével. A változatos programoknak és a jó hangulatnak köszönhetően gyorsan eltelt a 24 óra.

2015. április 26-május 3-a között Kínában Suzhou városában zajlik az év legkiemelkedőbb nemzetközi asztalitenisz eseménye, a felnőtt egyéni világbajnokság. A versenyen 98 ország 520 versenyzője vesz részt, 169 országban kerül közvetítésre, a helyszíni érdeklődésről pedig annyit, hogy már a megnyitó ünnepségre sem lehetett jegyet kapni. Pergel Szandra, a szakosztály él játékosa a magyar válogatott tagjaként vesz részt a világbajnokságon. Szandra egyesületünk korábbi sportolójával, Jakab Jánossal vegyes párosban bejutott a legjobb 16 közé, legyőztek két európai szinten kiváló párost, a legjobb 8 közé jutásért egy kínai párostól kaptak ki.

Asztaliteniszben világbajnokságon európai asztaliteniszezőnek a legjobb 8 közé jutásért játszani fantasztikus siker.

Április 25: NB II-es férfi mérkőzés: Budaörsi 2i SC – Tokod 10:8 (Rákos 4, Nagy 4)
Április 26: NBIII-as férfi mérkőzés: Budaörsi 2i SC – Kecskeméti Spartacus SE 13-5 (Biró 2, Lotz 2, Melay 1)

Karate:

Április 18-19: Magyar Bajnokság:

Április 18-19-én rendezték meg a Magyar Bajnokságot. Szombaton az utánpótlás, gyerek, ifjúsági és kadet, vasárnap pedig az U21, junior és felnőtt kategóriákat bonyolították le.

Szedő Luca 3.

A junior, U21, felnőtteknél szép eredmények születtek: Juhász Bernadett mind U21-ben, mind felnőttben Magyar Bajnok lett! Forgács Tamás katában juniorban Magyar Bajnok lett, a felnőttek között a nagyon értékes harmadik helyet szerezte meg!
Dalton Zsófia felnőtt második, Lakatos Nóra juniorban második. Juhász Nikolett harmadik lett. Sindeles Szabolcs felnőtt katában 5.

Összességében klubunk a Magyar Bajnokságon 6 Magyar Bajnoki címet szerzett, 6 ezüst és 10 bronzérem mellett. 5 db. 5. helyezettünk lett.

Szinkronúszás:

Eredmények: (2015.04.13-19):

Április 18-19 folytatódik a bajnokság a gyermek korosztály versenyszámaival, ahol Polgár Viktória (kötelező, egyéni hosszúprogram), Glofák Panna (kötelező) és Tidrenczel Hanna (kötelező) fogják képviselni egyesületünket.

Szinkronúszó Gyermek Országos-bajnokság 2015:
– Polgár Viktória szólóban ezüstérmet szerzett

– Glofák Panna magyarok között a 12. helyen végzett kötelezőkben, így Viki mellett ő is behívást nyert korosztálya válogatott edzéseire.
– Tidrenczel Hanna magyarok között 26. helyen szerepelt, mely rövid sportmúltjára nézve igen szép eredmény.

Tenisz:

Április 18-19: Duna Kupa (Esztergom):

2015.04.18-19 hétvégén rendezték meg a Duna Kupát, Esztergomban. A BSC versenyzője is indult ezen a megmérettetésen. Babinecz Barbara, élete első versenyén, a kiváló 3. helyezést érte el a L 12- es kategóriában. Gratulálunk neki! Csak így tovább!

Április 25-27: ETC Kupa:

2015.04.25-27. rendezték meg az ETC Kupát. A Budaörsi Sport Club versenyzője, Semperger Rebeka, L10-ben ismét tarolt! Megnyerte a versenyt nagyon magabiztos játékkal.

Következő hét (2015.04.27-05.03):

Ha május, akkor az a csapatbajnokság ideje a BSC teniszezői számára. 2015.05.02. a Férfi 1. osztályú csapata játszik is itthon (Baross utcai 161-ben levő teniszpályákon) az MTK-Achiles csapatával 10:00 órai kezdettel. Mindenkit szeretettel várunk!

Úszás:

Április 18-19:

Remek felkészülési versenyen vannak túl a szakosztály versenyzői a négy fordulós székesfehérvári versenysorozat második állomásán, szombaton a 11 éves és fiatalabbak, míg vasárnap a nagyobbak álltak rajtkő mögé. A két napot összevetve 5 arany,  7 ezüst,  4 bronzérmet szereztünk. Külön elismerést érdemel a két váltó szereplése. A kicsik közül kiemelkedően jól teljesített Vanek Zsófia (06), aki 6 egyéni számából 5 érmet szerzett és váltóban is remekül úszott. 50 hát országos ranglista első helyére, míg 50 gyorson a harmadik helyre lépett előre. Rácz Zsombor minden számában dobogóra állt. 50 háton ranglista második időt teljesített. A nagyok közül Müller András magabiztosan nyerte a 100 és 200 mellúszó számokat.