A Budaörsi Sport Club aktuális eredményei

(Budaörs, 2015. április 8. – Budaörsi Infó) A Budaörsi Sport Klub a 2015-ös évben is aktívan részt vesz a sportéletben. Nézzék meg cikkünkben az elmúlt hetekben elért eredményeiket.

Március 28: Egyéni Pest Megye Bajnokság (Vecsés):
Lotz Gergő Varga Benjámin oldalán ifjúsági páros versenyszámban Megye Bajnok lett az Egyéni Pest Megye Bajnokságon, Vecsésen. Valamint ifjúsági egyéni versenyszámban a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Felnőtt egyéni versenyszámban szintén a harmadik helyet vívta ki magának Bíró Csaba a BSC asztaliteniszezője.

Következő hét (2015.03.30-04.05):

Április 4.11:00: Férfi NB I-es Mérkőzés: Budaörsi 2i SC – Honvéd Szondi
Ifjúsági MOATSZ Kupa (BVSC)

Judo:

Március 28: Ifjúsági Diákolimpia (BHSE):

Murányi Tamás ezüstérmet, Baczoni Sára és Beringer Fatime bronzérmet szerzett.
Junior Európa Kupa (Lignano – Olaszország):
Sárhegyi Gábor az 58 fős mezőben az előkelő 9. helyet harcolta ki magának.

Karate:

Március 28-29: European Fudokan Karate Championship 2015

A hétvégén nem csak a kisebb gyerekek indultak versenyen. Szombaton és vasárnap Nápolyban Stílus Európa Bajnokságon vett részt a BSCből Dalton Zsófia és Mézes Ádám felnőtt kumitében, katában pedig Nemes László, Forgács Tamás és senseiünk Straub Katalin indult. Forgács Tamás a fudokán szabályok szerint versenyzett, így a legjobb 4 közé került, ahol  már a verseny további része nem zászlós, hanem pontozásos rendszerrel működik. A rangsort a kapott pontok alapján állítják fel. A tradicionális fudokan versenyeken csak egy harmadik helyezett lehet. Sajnos az éremről lecsúsztunk, ami csak egy hajszálon múlt a nagyon szoros állás miatt, így Tamás 4. helyezést érte el, ami első ilyen versenyéhez képest kiváló eredmény.
Sajnos Mézes Ádám és Nemes László az első nyert meccsük után kiestek. Dalton Zsófia komoly küzdelmek  után, ahol orosz ellenfelét megverte, az első négybe került. Itt román társától kikapott, ő is negyedik helyezett lett.
Straub Katalin a BSC karate szakosztályának vezetője (idei évtől már 6. danos mester) az idősebb hölgyek között aranyérmet szerzett. Ennél a korosztálynál már fukugo rendszer volt, ami azt jelenti, hogy katázni (formagyakorlat) és kumitézni (küzdelem) ugyanolyan jól kell tudni, mivel a verseny folyamán ezt a két versenyszámot  váltogatni kell ellenfelenként.

Március 28: Erzsébet Kupa (utánpótlás és haladó kategóriás verseny):

Szombaton részt vettünk az Erzsébet kupán, ahol nagyon jó eredményekkel tértünk haza. Az összesített rangsorban magasan a 2. helyen végeztünk. Indulóink (30 karatéka) közül 28-an szereztek érmet, összesen 11 arany, 6 ezüst és 15 bronzérmet szereztünk. 20 klub (köztük szlovák és osztrák csapatok) indult. Előttünk egy 40 fővel induló csapat végzett.

Eredmények pótlás (2015.03.16-22):
2015.03.16-22-ig terjedő időszakban rendezték meg Franciaországban, Gonesse-ben a 10.000$- os nemzetközi teniszversenyt. Ezen a versenyen elindult a Budaörsi SC kiválósága is, Bukta Ági. Az egyéniben a 8-között megállították, de ezt a párosban már nem tudták megismételni. Ági, páros társával, megnyerte ezt a bajnokságot.

2015.03.21-23ig Rendezték meg Budapesten a Kőér Kupát, ami 1-es kategóriájú verseny. Kótány Katica és Müller Nikoletta is elindult ezen a versenyen. Nikinek nem sikerült túljutnia az 1. fordulón, de Katica bejutott a 16 legjobb közé. Párosban Katica és Niki, a szerencsétlen sorsolásnak köszönhetően, egymás ellen lépett pályára. Katica, páros társával, a budaörsi Hollósy Laurával, nyert.

2015.03.28-30 közötti időszakban a BSC teniszezői ismét indultak versenyeken. Ebben az időszakban rendeztek 2 versenyt is Budapesten.

Park Kupa: Dankanych Daniela L18-ban megnyerte a versenyt egyéniben és párosban egyaránt. Ugyanezen a versenyen a legkisebbek között (L 10) is indultak versenyzőink. Semperger Rebeka az előkelő 3. helyezést vívta ki magának és a BSC-nek. Müller Niki pedig bekerült a 8 legjobb közé az L 18-as kategóriában.

Fortuna Kupa: Az F 16-os korosztályban indult Babinecz Bence is, de sajnos nem sikerült továbbjutnia az 1. fordulón.

Úszás:

Március 28: A szombaton legfiatalabb úszópalánták (8-10 évesek) a Komjádi uszodában léptek rajtkőre, ahol életükben először vágtak neki a 400 méteres távnak gyorsúszásban. A verseny célja a tapasztalatszerzés volt, de a budapesti elit klubok versenyzői mellett tisztességesen helyt álltak. Az 50 méteres számokban kis híján a dobogóig is elértünk, Cseke Kincső pillangón, míg Vanek Zsófia mellúszásban végzett a 4. helyen.

Április 1: A nagyobbak szerdán utaznak Dunaújvárosba, ahol a tavasz legfontosabb versenye az Aranyüst kupa vár rájuk.