Asztalitenisz Top 12 – Pergel Szandra megnyerte

Fazekas Péter megvédte címét, Pergel Szandra pedig pályafutása során másodszor lett első az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságán, az ob utáni legfontosabb hazai egyéni versenyen.

A Marczibányi téri Ormai László Csarnokban rendezett kétnapos viadalon csütörtökön az elődöntőket és döntőket bonyolították le.

Fazekas előbb a meglepetésre négy közé jutott, mindössze 17 éves Majoros Bencét verte magabiztosan, majd a fináléban 1-3-ról fordítva, meccslabdát is hárítva bizonyult jobbnak a 2004-ben bajnok Jakab Jánosnál. A celldömölkiek játékosa 2001, 2005 és 2013 után negyedszer lett a Top 12 legjobbja.

A nőknél Pergel Szandra az elődöntőben Ambrus Krisztinát verte, a döntőben pedig a címvédő Madarász Dóra ellen győzött, ugyancsak szetthátrányból fordítva. A budaörsi asztaliteniszező ezt megelőzően 2009-ben nyert Top 12-t.

Eredmények:

férfiak:
    ——–

elődöntő:
Jakab János (Stockerau)-Lakatos Tamás (Saarbrücken) 4-0 (7, 3, 8, 10)
Fazekas Péter (Celldömölki VVSE)-Majoros Bence (Nyírbátori ASE) 4-1 (-8, 4, 7, 8, 9)

döntő:
Fazekas-Jakab 4-3 (5, -7, -7, -10, 8, 12, 9)

nők:
    —-

elődöntő:
Madarász Dóra (SVNÖ Ströck)-Nagyváradi Mercédesz (Postás SE) 4-1 (-11, 8, 7, 7, 9)

Pergel Szandra (Budaörsi SC)-Ambrus Krisztina (Postás SE) 4-1 (3, 9, 7, -6, 6)